Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Błąd w Starfield wyłącza możliwość strzelania. Pomoże zmiana wyglądu

Nietypowe rozwiązanie.

Coraz więcej graczy Starfield narzeka na błąd, przez który nagle tracą możliwość strzelania z broni. Jak się okazuje, rozwiązań problemu jest kilka, a najczęściej pomaga szybka zmiana wyglądu głównego bohatera.

Jak informuje PCGamer, nietypowy błąd sięga korzeniami do Fallouta 4. Sprawa jest oczywiscie poważna, bo strzelanie to fundamentalny element rozgrywki, a utrata sprawności bojowej szybko doprowadzi do opłakanych skutków. W takim przypadku najlepiej będzie udać się do kliniki Enhance w mieście Nowa Atlantyda na planecie Jemison, gdzie za cenę 500 kredytów zmienimy wygląd protagonisty. Gracze potwierdzają, że do usunięcia błędu wystarczy drobna poprawka fryzury, a czasem nawet samo wejście do kreatora postaci.

Jeśli więc nie chcemy poświęcać czasu na podróż do salonu piękności, możemy skorzystać z potęgi konsoli poleceń, którą znajdziemy pod przyciskiem tyldy (~). Po jej uruchomieniu wystarczy wpisać komendę showlooksmenu player 2, która wywoła menu kreatora. Sztuczka pomaga podobno także przy innych problemach związanych bezpośrednio z głównym bohaterem.

Pozostaje trzymać kciuki, że błąd zostanie naprawiony w popremierowej aktualizacji. Bardziej prawdopodobne jednak, że sprawę szybciej rozwiążą moderzy, którzy od tygodnia zajmują się poprawianiem większości elementów rozgrywki. Nie dziwi więc fakt, że Bethesda zamierza wydać w przyszłym roku oficjalne narzędzie wspierające tworzenie modów.

Wcześniej wypadałoby się jednak zająć nieco bardziej poważniejszymi kwestiami, takimi jak choćby problem z zapisami rozgrywki. Bliżej nieokreślony błąd powoduje, że próba wczytania save’a kończy się wyrzuceniem do pulpitu lub menu konsoli. Gracze znaleźli kilka pomocnych rozwiązań, ale najrozsądniej będzie poczekać na konkretną reakcję deweloperów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze