Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Black Knight - na czym oparto serial, czy to książka

Informacje o internetowym komiksie.

Dystopijna wizja przyszłości w „Black Knight”, gdzie większość krajów znajduje się pod wodą to historia przedstawiona przez koreańskiego twórcę internetowego. Losy Koreańczyków, którzy starają się przetrwać w trudnych warunkach, wbrew pozorom nie bazują na książce, tylko komiksie Lee Yun-kyuna. W tym artykule przedstawiamy podstawowe informacje o komiksie „Black Knight”, na którym oparto serial.

Lee Yun-kyun stworzył swój komiks „Black Knight” na popularnej w Korei Południowej platformie do dzielenia się swoimi pomysłami z innymi użytkownikami - Webtoon. Strona internetowa jak i aplikacja stały się również popularnym miejscem zagranicą, dzięki czemu część produkcji została przeczytana przez miliony osób.

W przypadku „Black Knight” zmieniono postać głównego bohatera - w oryginalnej wersji komiksu, Sa-Wol jest kobietą, która chce zostać kurierką. Sa-Wol cierpi po stracie swojej rodziny i ma zamiar polepszyć swój byt, zdobywając tlen i niezbędne do życia zapasy jedzenia. I to właśnie Sa-Wol jest główną postacią, na której skupia się „Black Knight”. W serialu, w głównej mierze, śledzimy poczynania kuriera 5-8.

Komiks to utopijna wizja, gdzie na Ziemi przeżyło 1% ludności na świecie

W tym momencie komiks można przeczytać w wersji anglojęzycznej, dzięki czemu jest dostępny dla kolejnych milionów użytkowników. Udostępniono cztery odcinki, a pięć kolejnych można przeczytać będąc zalogowanym użytkownikiem portalu Webtoon w ramach tak zwanego „Fast Pass”.

Więcej o serialu Black Knight:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze