Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bieganie po ścianach znów w Cyberpunk 2077

Moder przywrócił usuniętą funkcję.
  • Nowy mod wprowadza do Cyberpunk 2077 bieganie po ścianach
  • Z funkcji skorzystać można na większości powierzchni
  • Twórca ostrzega jednak, że mogą pojawić się błędy

Fan Cyberpunk 2077 przygotował mod, który dodaje do gry bieganie po ścianach - opcję, z której twórcy produkcji zrezygnowali w trakcie prac nad tytułem.

Projekt autorstwa internauty o pseudonimie Saturne pobrać można za pośrednictwem portalu Nexus Mods. Do działania wymaga jednak trzech innych aplikacji - szczegółowa instrukcja instalacji dostępna jest na stronie modyfikacji.

Mod znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju i twórca uprzedza, że mogą pojawiać się błędy. Są problemy między innymi z podwójnym skokiem, istnieje też niewielkie prawdopodobieństwo, że postać zginie spadając ze ściany.

Ponadto obecnie biegać można po 95 procentach powierzchni, co oznacza, że niektóre nie są dostępne. Autor uprzedza, że opcja jest na razie „ledwo użyteczna”, a modyfikację traktuje jako dowód, że podobne rozwiązanie może działać.

Funkcję ujawniono w prezentacji Cyberpunk 2077 z 2018 roku. W jednym z późniejszych wywiadów przedstawiciele CD Projekt Red wyjaśniali, że mechanikę usunięto „ze względu na decyzje projektowe”.

To nie pierwszy raz, kiedy moderzy przywracają wycięte lub niewykorzystane treści z polskiej gry. Niedawno fani wprowadzili do produkcji wczesne wersje modeli postaci oraz zadania, które ostatecznie nie pojawiły się w tytule.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze