Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biegający wąż znowu nawiedził Call of Duty. Tym razem Modern Warfare 3

Sprint na leżąco.

Odpowiedzialne za Call of Duty: Modern Warfare 3 studio Sledgehammer Games zapewnia, że „przygląda się” sztuczce, która pozwala graczom poruszać się na leżąco z prędkością sprintu.

Problem w przeróżnych formach pojawiał się w poprzednich odsłonach serii, w tym Modern Warfare 2 i Warzone. Zasady działania są podobne i sprawiają, że postacie przypominają wielkie węże, z bronią w rękach prześlizgujące się po mapach w trybach rywalizacji.

Sledgehammer obiecuje, że najnowsze „wężowanie” jest na uwadze deweloperów. „Przyglądamy się exploitowi, który pozwala graczom korzystać ze sprintu podczas wyświetlania animacji leżenia” - napisano w komunikacie zamieszczonym w serwisie X. Sprawa trafiła już na oficjalną tablicę problemów, jakimi zajmują się twórcy.

W sieci nie brakuje poradników na temat tego, jak aktywować nietypową formę przemieszczania się. Proces jest bardzo łatwy, co zapewne potęguje popularność. Wystarczy przestawić kilka opcji w menu sterowania, obniżyć opóźnienie rolki myszy, a następnie podskoczyć i przytrzymać przycisk W, by stać się człowiekiem-wężem.

Jak można się domyślać, przeciwnicy będą mili utrudnione zadanie, starając się celować w mniejszą sylwetkę o wysokiej prędkości. „Funkcja” dostępna jest oczywiście tylko na PC.

To nie jedyne problemy, z jakimi zmaga się obecnie Sledgehammer. Wczoraj w serwisie Reddit przeprowadzono choćby trzygodzinne spotkanie z fanami, podczas którego skrupulatnie - pomimo licznych starań fanów - omijano temat matchmakingu bazującego na umiejętnościach postaci, na co czeka wielu fanów.

Tymczasem na wspomnianej liście znanych problemów do załatania także można znaleźć interesujące pozycje, jak problemy z ukrywaniem HUD-u w trybie hardcore czy blokujący postępy błąd w jednej z misji trzeciego aktu trybu Zombies.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze