Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beta Diablo 4 ma problem z kartami graficznymi. Blizzard szuka rozwiązania

Płoną nie tylko serwery.

Mimo wyjątkowo niskich wymagań sprzętowych, Diablo 4 wywołuje spore problemy w przypadku niektórych kart graficznych. Gracze skarżą się, że produkcja wyciska z podzespołów ostatnie soki, a Blizzard zapowiada przebadanie sprawy.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego forum gry, problem dotyczy głównie kart graficznych z serii GeForce RTX 3080 Ti. Gracze donoszą, że beta „rozpala sprzęt do absurdalnych temperatur”, w skrajnych przypadkach przyczyniając się do restartu urządzenia, a nawet do rzekomego uszkodzenia podzespołów.

Zespół odpowiedzialny za Diablo 4 rozpoczął już śledztwo w sprawie przytoczonych problemów z kartami graficznymi. Wraz z Nvidią pracujemy nad zidentyfikowaniem źródła usterki oprogramowania. Gromadzimy też odpowiednie dane, które pomogą w opracowaniu rozwiązania” - czytamy w odpowiedzi działu wsparcia.

Z wpisów na forum Blizzard.net wynika, że większość poszkodowanych graczy używa kart marki Gigabyte. Zdaniem internautów, rozwiązaniem może być odgórne ograniczenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę. Jeszcze inni doradzają przeinstalowanie sterowników karty graficznej. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, najrozsądniejszą opcją będzie poczekanie na oficjalny komunikat od twórców.

Przypomnijmy, że Diablo 4 znajduje się aktualnie w fazie bety, różnego rodzaju usterki nie powinny więc dziwić. Blizzard nie ukrywa, że otwarte testy są doskonałą okazją do przetestowania granic wytrzymałości produkcji, czego dowodem mogą być gigantyczne kolejki do sesji oraz ogólne problemy z działaniem serwerów.

- Słowo beta w dzisiejszych czasach zostało w pewnym sensie przeinaczone. Nazywamy rzeczy betą, gdy faktycznie mamy do czynienia z marketingowym testem, lub po prostu innym określeniem na demo - mówił producent Rod Fergusson w rozmowie z serwisem NME. - W naszym przypadku tak nie jest i za sprawą bety tak naprawdę testujemy technologie, szczególnie po stronie serwerów.

Graczom pozostaje wierzyć, że wszelkie problemy techniczne zostaną rozwiązane do czasu debiutu pełnej wersji. Przypomnijmy, że oficjalną premierę Diablo 4 zaplanowano na 6 czerwca 2023 roku. Gra trafi na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze