Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ben Affleck nie wyreżyseruje filmu dla DC. Miał przykre doświadczenia ze studiem

Ze względu na „Ligę Sprawiedliwości”.

Ben Affleck, czyli filmowy Batman, nieco szerzej opowiedział o swoim aktualnym stosunku do kina superbohaterskiego. Okazuje się, że aktor nie zrealizuje własnego filmu dla DC Studios prawdopodobnie z powodu przykrych doświadczeń związanych z nagrywaniem „Ligi Sprawiedliwości”.

- Nie wyreżyseruje niczego dla DC Jamesa Gunna. Absolutnie nie - mówi aktor w rozmowie z magazynem The Hollywood Reporter. - Nie mam nic przeciwko Gunnowi, to miły facet, na pewno wykona świetną robotę. Po prostu nie chciałbym wejść i reżyserować w sposób, w jaki oni to robią. Nie jestem tym zainteresowany.

Affleck zasugerował w wywiadzie, że jego stosunek do współpracy z DC i plany zmieniły się podczas realizowania „Ligi Sprawiedliwości” z 2017 roku. Przypomnijmy, że projekt mierzył się z wieloma problemami. Przede wszystkim zmienił się reżyser. Zacka Snydera, któremu w trakcie pracy nad filmem zmarła córka, zastąpił Joss Whedon. Ponadto często wprowadzano poprawki do scenariusza, a sama produkcja wymagała męczących dokrętek.

„Liga Sprawiedliwości” przyniosła blisko 660 milionów dolarów

- Na podstawie tego widowiska można byłoby stworzyć wykład o tym, czego nie powinno się robić podczas pracy nad filmem. Od kwestii czysto produkcyjnych, przez złe decyzje do strasznej tragedii osobistej. To wszystko pozostawiło we mnie największy niesmak, jaki kiedykolwiek czułem - stwierdził aktor.

Affleck w tamtym czasie zmagał się również z alkoholizmem, otyłością, myślami samobójczymi i rozłąką z rodziną. Ze względu na piętrzące się trudności artysta zadecydował wtedy, że skończy z kinem superbohaterskim. Wyjątkiem jest występ w widowisku „Flash”, którego premiera już 16 czerwca tego roku.

- Pojawiam się w tym filmie na pięć minut i jest naprawdę świetnie - przyznał.

Co ciekawe, do kin niedługo trafi najnowszy obraz Afflecka pod tytułem „Air”, gdzie zagrał też jedną z głównych ról u boku Matta Damona. Według opisu Warner Bros Polska, dramat przedstawi „niewiarygodne okoliczności, prowadzące do zawiązania przełomowej współpracy między wówczas początkującym Michaelem Jordanem a nowo powstającym działem koszykarskim koncernu Nike”.

O autorze
Komentarze