Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Batman 2” powstanie. Robert Pattinson powróci jako Mroczny Rycerz

Trwają prace nad scenariuszem.

Reżyser Matt Reeves, autor „Batmana” z 2022 roku, potwierdził, że powstaje kontynuacja filmu. Aktualnie trwają prace nad scenariuszem. W główną rolę ponownie ma się wcielić Robert Pattinson.

To oznacza, że zawirowania wokół Warner Bros. Discovery nie wpłynęły na przyszłość widowiska z Mrocznym Rycerzem, a nowi nadzorcy kinowego uniwersum DC - James Gunn i Peter Safran - nie zrezygnowali z projektu. Choć oficjalne oświadczenie nie zostało jeszcze wydane, to prawdopodobnie pojawi się w ciągu najbliższych dni. Początkowo Reeves w rozmowie z magazynem Collider nie chciał ujawnić nad jakim filmem aktualnie pracuje, ale po chwili uchylił rąbka tajemnicy.

- Jesteśmy bardzo głęboko zanurzeni w nowym projekcie. Rozpisuję go wraz z moim partnerem Mattsonem [Tomlinem, współautorem scenariusza „jedynki” - dop. red.]. Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, co robimy. Cieszę się, że będę mógł ponownie współpracować z Robem [Pattinsonem - dop. red.], ponieważ uważam, że jest wyjątkową osobą i aktorem - powiedział filmowiec.

„Batman” z 2022 roku został świetnie odebrany przez widzów i krytyków

Pamiętajmy, że pomimo anulowania takich filmów jak chociażby „Batigirl”, to część projektów w HBO ma wyjątkowy i nienaruszalny status. Tak jest na przykład z seuqelem „Jokera” pod tytułem „Joker: Folie à Deux”, który pojawi się w kinach 4 października 2024 roku, a tytułową rolę ponownie zagra Joaquin Phoenix. W podobny sposób jest traktowany „Batman 2”, więc wydaję się, że fani nie mają się czego obawiać.

Co ciekawe, w tym roku mają ruszyć także prace nad spin-offem „The Penguin”, osadzonym w uniwersum Człowieka-Nietoperza. Seria skupi się na losach Pingwina, którego zagra Colin Farrell.

O autorze
Komentarze