Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Joker 2 dopiero w 2024 roku

Na powrót Joaquina Phoenixa jeszcze poczekamy.

Sequel udanego „Jokera” z 2019 roku - „Joker: Folie à Deux” - zadebiutuje kinach dopiero 4 października 2024 roku. Zdjęcia powinny ruszyć w grudniu obecnego roku.

Wieści przekazał serwis Deadline, powołując się na własne źródła. Jak spekulują autorzy, zapowiedź może być swego rodzaju „zadośćuczynieniem” dla fanów uniwersum DC. Wczoraj informowaliśmy już bowiem o skasowaniu filmu „Batgirl”, najwyraźniej z powodu katastrofalnej jakości.

„Joker” z 2019 roku był natomiast wielkim sukcesem, nie tylko artystycznym, ale i komercyjnym. Widzowie dowiedzieli się, że żyją w społeczeństwie, zostawiając w kinach na całym świecie ponad 1 mld dolarów, co stanowi rekord w przypadku pozycji dla dorosłych.

Joaquin Phoenix za tytułową rolę dostał też Oscara, a teraz powróci oczywiście do roli. Nie zmieni się także reżyser i scenarzysta - to nadal Todd Phillips. „Folie à Deux” sugeruje założenia fabularne - to francuskie określenie na chorobę psychiczną dotykającą więcej niż jedną osobę jednocześnie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze