Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film Batgirl okazał się tak zły, że został anulowany

Pomimo ukończenia zdjęć.

Choć zakończono wszystkie planowane zdjęcia do filmu „Batgirl”, warta 90 milionów dolarów produkcja trafiła do kosza. Film powstawał z myślą o premierze w HBO Max, jednak stojąca za projektem wytwórnia Warner Bros. podjęła zaskakującą decyzję i skasowała produkcję.

Według nieoficjalnych doniesień, podczas pokazów testowych film miał być tak źle przyjęty przez publiczność, że wytwórnia postanowiła skasować projekt, by uniknąć katastrofy finansowej i ratować markę.

Decyzja może być również pokłosiem niedawnej fuzji Warner Bros. z Discovery. Obecny prezes korporacji - David Zaslav - planuje skoncentrować się na wielkich kinowych produkcjach, a mniejsze filmy przeznaczone do streamingu chce zepchnąć na dalszy plan.

Zapowiedziany w ubiegłym roku film „Batgirl” w reżyserii Adila El Arbi i Bilalla Fallaha miał zadebiutować w tym roku. Akcję prawdopodobnie osadzono w tym samym uniwersum, co filmy Zacka Snydera. Szczegóły fabuły nie są znane.

W tytułowej roli mieliśmy zobaczyć znaną z dramatu muzycznego In the Heights: Wzgórza Marzeń (2021) amerykańską aktorkę Leslie Grace. Na ekranie mieli towarzyszyć jej gwiazdor Mumii (1999) Brendan Fraser jako główny przeciwnik oraz Michael Keaton powracający do roli Bruce’a Wayne’a.

Podobny los spotkał też planowany sequel filmu animowanego Scooby-Doo!.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze