Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 trafi na Xboksy na 3 płytach, ale za to już z patchem

PS5 dostanie podobne wydanie.

Konkretna data premiery Baldur's Gate 3 w wersji na konsole Microsoftu nadal pozostaje tajemnica, jednak twórcy zdradzają coraz więcej ciekawostek dotyczących tej produkcji. Dowiedzieliśmy się między innymi, ile płyt znajdziemy w wydaniu fizycznym.

Larian Studios niedawno zapowiedziało, że datę premiery Baldur's Gate 3 na Xboksach poznamy 7 grudnia podczas gali The Game Awards. Zapowiedziano także bardzo ciekawe wydanie fizyczne gry, o którym nieco więcej opowiedział na swoim Twitterze/X Cromwelp, czyli dyrektor wydawniczy studia Larian.

„Wersja publiczna [Baldur's Gate 3 - dop. red.] na konsolę Xbox, zawarta na trzech płytach, będzie dostarczana z aktualizacją nr 5 na płycie, co jest naprawdę dobrą wiadomością. Jak wiadomo, takie rzeczy wymagają nieco czasu na opracowanie. Pracujemy nad dokładnie taką samą wersją dla PlayStation 5” - przekazał Cromwelp.

Innymi słowy, wydanie fizyczne Baldur's Gate 3 na Xboksach nie tylko wydane zostanie na trzech płytach, ale też zawierać będzie „wgraną” aktualizację nr 5, która zadebiutuje dopiero za kilka dni. Oznacza to, że gra trafi do klientów w (obecnie) najbardziej aktualnej wersji i możliwie najlepszym stanie technicznym. Ułatwi to też życie osobom, które mają ograniczony dostęp do internetu.

Podobnie będzie zresztą z wydaniem fizycznym na PS5, jednak twórcy nie zdradzają na razie zbyt wielu szczegółów, więc na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać. Niemniej dobrze wiedzieć, że Larian Studios nie podąża ścieżką trendów, które sprawiają, że niektóre gry wydawane na płytach zawierają w zasadzie tylko niezbędne pliki i wymagają pobrania reszty zawartości z internetu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze