Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - sowodźwiedź: jak adoptować

Przyjmij do obozu nowego towarzysza - sowodźwiadka.

Możesz zwerbować do swojego obozu maskotkę, jaką jest sowodźwiadek w BG3. Obok psa jest to drugi kompan, który pojawi się w twoim obozie.

Adopcja sowodźwiadka - nowego, zwierzęcego kompana, który będzie przebywał w twoim obozie - w Baldur's Gate 3 wymaga podjęcia następujących kroków:

  • udaj się do Gawry Sowodźwiedzi i zabij matkę, ale oszczędź jej dziecko - nie atakuj go, a po eliminacji dorosłego osobnika uaktywni się dialog (warto mieć aktywne zaklęcie Rozmowa ze zwierzętami)
  • gdy przyjdziesz do Obozu Goblinów ujrzysz sowodźwiadka (jeśli nie wykonałeś powyższego kroku, będzie to kura). Pogadaj z goblinką i weź udział w grze łapania zwierzęcia (najpierw musisz pogadać z Volem - bardem śpiewającym na placu, by go zabrali do celi, dopiero wtedy zabawa jest możliwa)
  • aktywuj zaklęcie Rozmowa ze zwierzętami i porozmawiaj ze zwierzakiem po zakończeniu wyścigu
  • porozmawiaj z goblinką organizującą wyścigi. Możesz próbować ją przekonać, przekupić (500 złota) lub użyć mocy kijanki (Illithid), by przekazała ci zwierzaka

Druga metoda jest bardziej radykalna: wyeliminuj wszystkich goblinów w obozie. Jeśli sowodźwiedź ucieknie, niczym się nie przejmuj. Pojawi się w twoim obozie po kilku długich odpoczynkach - najpierw w ramach cutscenek, potem będzie na stałe przebywał oraz będziesz mógł wchodzić z nim w interakcję.

Musisz jednak być cierpliwy. Pierwsze kilka spotkań może wymagać ostrożnego podejścia do zwierzęcia i nie zaowocuje natychmiastowym zdobyciem jego zaufania ani przyłączenia się do grupy.

Następnie: Baldur's Gate 3 - inspiracja, ponawianie testów i rzutów

Spis treści: Baldur's Gate 3 - pauza: czy możliwa

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze