Skip to main content

Baldur's Gate 3 - Obudź Arta Cullagha

Śpiący mężczyzna w Oberży Ostatnie Światło.

Obudź Arta Cullagha to zadanie poboczne w BG3. Otrzymasz je od radczyni Florrick, jeśli uratowałeś ją w zadaniu Uratuj Wielkiego Księcia.

Misja rozpoczyna się w Oberży Ostatnie Światło w Krainie przeklętej przez cień. Na łóżku w północnym pomieszczeniu na parterze leży mężczyzna opętany klątwą. Po zbadaniu ciała, przeszukaj kieszenie chorego i przeczytaj znaleziony tam list, a pojawi się nowy cel.

WSKAZÓWKA: warto poinformować o zdarzeniu Halsina, gdy nie podąża za tobą jako kompan, ale jest członkiem w twoim obozie. Natychmiast uda się na miejsce zbadać mężczyznę i rozpoczniesz zadanie Zdejmij klątwę cienia.

Dotrzyj do Domu Uzdrowień w miasteczku Reithwin. Wewnątrz znajdziesz Malusa Thorma. Pokonaj go w walce lub przekonaj, aby sam stał się obiektem badań swoich pielęgniarek korzystając z podstępu w dialogach, co doprowadzi go do szybkiej śmierci. Przy jego ciele znajdziesz lutnię - zanieś ją do Arta Cullagha.

Zadanie zostanie zakończone, gdy zagrasz na lutni schorowanemu. Automatycznie przejdziesz do misji Zdejmij klątwę cienia, jeśli porozmawiałeś wcześniej z Halsinem.

Następnie: Baldur's Gate 3 - Zbadaj ruch oporu Selunitów

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Baldur's Gate 3 - Poszukaj ochrony przed klątwą cienia

Zobacz także