Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - łopata: gdzie znaleźć, jak używać

Przydatne narzędzie do odkopywania skarbów.

Łopata to narzędzie, które wymagane jest do odkopywania zakopanych skarbów, przeszukiwania kopców lub odkrywania tajnych przejść pod warstwą ziemi. Na tej stronie dowiesz się, gdzie można ją znaleźć oraz jak z niej korzystać w BG3.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć łopatę

Łopata to narzędzie powszechne i wielce przydatne, gdy polujesz na skarby i sekrety. Dotrzyj do wskazanego na mapie miejsca, gdzie łopata wbita jest w kopczyk i możesz ją zabrać.

Zawsze jest szansa, że przypadkiem się jej pozbędziesz opróżniając ekwipunek. Na szczęście dostępna jest niemal u każdego z napotkanych później handlarzy. Narzędzie nie ulega zużyciu ani uszkodzeniu, nie spełnia też funkcji bojowej.


Jak używać łopaty

Wiele miejsc, gdzie ukryte zostały skarby wymaga wysokiego parametru Percepcji - niekoniecznie twojej głównej postaci. Gdy ciekawe miejsce zostanie dostrzeżone przez któregokolwiek z członków drużyny, będzie później widoczne dla każdego, kto przejdzie obok. Dopóki nie posiadasz łopaty staraj się zapamiętać, gdzie odnalazłeś miejsca do kopania.

Stojąc przy takim punkcie wystarczy kliknąć na niego, by kontrolowana postać rozpoczęła kopanie. Musi jedynie posiadać w swoim ekwipunku łopatę. Jeśli posiada ją inny bohater, zostanie ona automatycznie przekazana potrzebującemu.

Następnie: Baldur’s Gate 3 - ogłuszanie wrogów zamiast zabijania

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze