Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Posępne Serce: jak przyłączyć, romans

Jak doprowadzić do zbliżenia z Posępną.

Posępne Serce to potencjalnie twoja pierwsza towarzyszka w BG3. Na tej stronie dowiesz się, jak przyłączyć ją do drużyny oraz budować relację prowadzącą do romansu. Poza tym jest świetnym sojusznikiem w walce z mrocznymi siłami jako Kleryk.


Na tej stronie:


Posępne Serce - jak dołączyć do drużyny

Po prologu na statku obcych wylądujesz na plaży. Obok siebie ujrzysz nieprzytomną dziewczynę, jeżeli ją uwolniłeś na nautiloidzie z kapsuły. Wystarczy z nią porozmawiać i zgodzić się na dołączenie do drużyny, by kontynuować podróż w jej towarzystwie. By utrzymać wysoki poziom relacji, nie próbuj jej okradać.

Wyzwolenie dziewczyny z kapsuły gwarantuje wyższy poziom aprobaty na starcie. Jeśli jednak tego nie zrobiłeś, Posępne Serce znajdziesz na końcu plaży, obok punktu nawigacyjnego próbującą otworzyć zamknięte drzwi.


Posępne Serce - jak zwiększyć aprobatę

Jeśli chcesz poprawić poziom relacji, musisz postępować w sposób zgodny z jej przekonaniami. Posępna jest osobą tajemniczą i religijną - uwzględnij to w dialogach. Nie wypytuj jej o trudne sprawy i pozwól zachować poziom prywatności oraz nigdy nie kwestionuj jej wiary w Shar. Ponadto:

  • pomagaj innym i szanuj zwierzęta
  • pomagaj gnębionym
  • bądź szczery, unikaj kłamstw wobec niej
  • korzystaj z dyplomacji unikając walki
  • nie obrażaj innych bez powodu i nie używaj argumentów siły
  • nie angażuj się w niepotrzebne spory, zachowaj neutralność w sprawach, które cię nie dotyczą
  • odmawiaj przychylności i zaufania wobec githów. możesz mieć trudności w budowaniu relacji, gdy w twojej drużynie jest lae'zel i chcesz obstawać po jej stronie

Posępne Serce - jak prowadzić romans

W trakcie rozgrywki napotkasz kilka scen, które są kluczowe dla rozwoju wątku romantycznego między bohaterem a Posępną. W pierwszej kolejności uratuj diabelstwa w akcie pierwszym. W dialogu z Posępną warto przytoczyć pozyskane wcześniej od niej informacje (nie umie pływać, lubi orchidee, czci Shaar). Na koniec napij się z nią i pocałuj ją - jest to pierwszy krok w bliższej relacji.

Akt drugi jest bardzo istotny dla Posępnej - w zadaniu Znajdź relikwię Ketherica Thorma możesz pozwolić jej "wypełnić jej przeznaczenie" i zabić Pieśń Nocy lub powstrzymać ją. Zaniechanie zabójstwa zalicza się do dobrych opcji i wpłynie na zachowanie dziewczyny: zmieni się jej kolor włosów (na białe) oraz zachowanie - będzie łagodniejsza i bardziej przychylna bohaterowi. Nie możesz jednak pozwolić Balthazarowi porwać Pieśni Nocy, bowiem wtedy Posępna opuści drużynę.

Ostatnia kluczowa decyzja nastąpi w akcie trzecim. Ukończ zadanie osobiste - Zbadaj Dom Żalu. Pod żadnym pozorem nie pozwalaj jej opuścić drużyny poprzez dołączenie do kultu. Masz także możliwość uratowania jej rodziców, co wpłynie szczególnie na dialog w scenie końcowej. Będziesz miał również możliwość obejrzenia specjalnej sceny romansu, gdy ujrzysz wykrzyknik nad Posępną w obozie po zakończeniu jej wątku. Będzie się ona znacząco różniła w zależności od tego, czy Pieśń Nocy została ocalona, czy nie.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze