Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Awantura - zakończenie, co się wydarzyło

Omawiamy najważniejsze wydarzenia w serialu.

Najnowsza czarna komedia Netflixa „Awantura” to historia Amy i Danny’ego, którzy popadają w konflikt, wpływający na ich codzienność. Oboje zmagają się z problemami, które wyciągają z nich to, co najgorsze. Spięcie drogowe rozrasta się do rangi tytułowej awantury. W tym artykule opisujemy najważniejsze wydarzenia serialu i wyjawiamy jego zakończenie.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zdradzamy tu zakończenie serialu Awantura. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.

Na tej stronie:


Co wydarzyło się w serialu

Serial rozpoczyna się wtedy, gdy Danny Cho próbuje oddać zakupione produkty do sklepu. To zaczyna zastanawiać kasjera, który zwraca uwagę, że mężczyzna próbuje zwrócić sprzęt już któryś raz z rzędu. Danny nie chce dyskutować, więc poddaje się i wraca z niepotrzebnymi artykułami do samochodu.

Główny bohater chce wyjechać z parkingu, lecz nie zauważa białego auta, z którego ktoś zaczyna na niego trąbić. Później odjeżdża kawałek dalej i wystawia mu środkowy palec. To wzbudza w Dannym agresję, więc postanawia on nauczyć kierowcę dobrego wychowania i rusza w pościg.

Danny nie potrafi odpuścić kierowcy, więc naciska na niego z każdej strony, lecz ten nie ustępuje. Oboje rozjeżdżają ogród na czyjejś posesji, ale ostatecznie Danny odpuszcza, lecz zapamiętuje rejestrację. Jak się okazuje, biały samochód należał do kobiety, która również była zirytowana zajściem na parkingu.


Problemy głównych bohaterów

Danny jest biednym mężczyzną, który stara się wiązać koniec z końcem, mając na utrzymaniu młodszego brata. Ma swoją firmę budowlaną i zajmuje się drobnymi remontami oraz naprawami, działając jako złota rączka. Biznes nie do końca idzie po jego myśli, gdyż zlecenia nie pojawią się często. Mężczyzna postanawia pożyczyć pieniądze od swojego kuzyna, który dopiero wyszedł z więzienia.

Danny jest w ciągłym dołku finansowym, więc pożycza pieniądze od kuzyna

Na domiar złego, Danny inwestuje w internetową walutę, aby odbić się od dna. Niedługo później okazuje się, że notowania kryptowaluty znacząco zaczynają spadać, więc traci ona na swojej wartości. To sprawia, że mężczyzna roztrwania praktycznie wszystkie pieniądze, które chwilę wcześniej dostał.

Amy Lau to bizneswoman, która prowadzi KoyoHause - firmę zajmującą się sprzedażą roślin. Kreuje się na bogatą i przedsiębiorczą kobietę, choć jest to swego rodzaju maska. Nie do końca potrafi porozumieć się ze swoim mężem, George'm. Mężczyzna zajmuje się domem i ich córką June, w międzyczasie rzeźbiąc. Chce on sprzedać swoje artystyczne wykonania, bazując na popularności swojego zmarłego ojca.

Amy próbuje wszystkiego, aby znaleźć nić porozumienia z mężem

Pierwsze spotkanie tej dwójki jest dość spokojne i normalne. Danny podejrzewa, że to mąż Amy prowadził pojazd. Pod pretekstem sprawdzenia hydrauliki, dostaje się do nowoczesnej i bogatej posiadłości. Dowiaduje się, że to właśnie Amy na co dzień jeździ autem, z którym ostatnio prowadził pościg. Danny zostawia w łazience Amy dosłownie wszędzie mocz, rewanżując się za wcześniejszą sprzeczkę.


Losy Amy i Danny’ego

Tuż po tym jak Danny zostawił „niespodziankę” w łaziencę Amy, kobieta postanawia nie pozostać mu dłużna. Odnajduje w Internecie stronę z opiniami o firmach, wystawiając Danny’emu same jedynki z odpowiednio niemiłym opisem. To wścieka mężczyznę, gdyż to ostatecznie niszczy jego biznes.

Po tym jak mężczyzna wraz z bratem, Paulem, chcą wrócić z klubu do domu, zastają zniszczone auto Danny’ego. Młodszy z braci jest załamany tym faktem, bo chciał zabrać do domu dwie dziewczyny poznane na zabawie. Amy na masce postanowiła napisać farbą „Nie umiem jeździć”.

Amy w odwecie niszczy auto Danny’ego

Danny nawiązuje relację z mężem Amy podczas przejażdżki rowerowej. George z chęcią wprowadza go do ich wspólnego domu. Mężczyzna nie ma jednak pojęcia, że przedstawiający się jako Zane, Danny jest tak naprawdę największym wrogiem jego żony. To kolejny podstęp ze strony Danny’ego, aby w ten sposób okraść małżeństwo. Dostrzega on jednak, że George jest zupełnie inny niż Amy, więc postanawia odwołać akcję kradzieży.

Danny dołącza do lokalnego kościoła, którego przewodnikiem jest mąż jego byłej przyjaciółki z dzieciństwa, Edwin. Cho postanawia wziąć kredyt na wspólnotę, aby znów móc odbić się od dna. Kuzyn Danny’ego, od którego pożyczał pieniądze, kolejny raz trafia do więzienia. Oskarżono go także o to, że to on feralnego dnia zdewastował ogród, czego dopuścili się Amy i Danny.

Danny doskonale odnajduje się we wspólnocie

Znajomi kuzyna Danny’ego, Isaaca, włamują się do domu Amy i George’a, w którym, jak się okazuje, jest teściowa Amy, Fumi. Mężczyźni wybiegają z posiadłości z wazonem, lecz jeden z nich zostaje postrzelony. Teściowa po zranieniu napastnika, spada ze schodów, co sprawia, że trafia do szpitala.

Amy stara się sprzedać swoją firmę Jordan, która jest zachwycona pracami jej teścia, a szczególnie krzesłem, które stworzył. Naomi, szwagierka Jordan, postanawia zaszantażować Amy, aby ta przyznała się do zniszczenia ogrodu jednego z sąsiadów. Ostatecznie to teściowa Amy bierze na siebie winę za incydent, co wytrąca Naomi argument z ręki.


Relacja Amy i Paula

Amy po wystawieniu ocen biznesowi Danny’ego postanawia utworzyć fałszywe konto na Instagramie. Chce ośmieszyć mężczyznę, kreując profil pięknej kobiety, który ma zachęcić Danny’ego do konwersacji. Okazuje się, że dostęp do firmowego profilu ma również jego młodszy brat.

Paul z chęcią wchodzi w interakcję z wykreowaną przez Amy postacią. Często ze sobą rozmawiają, a kobieta wyżala się młodszemu mężczyźnie ze swoich problemów. Amy zaczyna wysyłać Paulowi coraz bardziej pikantne zdjęcia. Pewnego dnia brat Danny’ego pojawia się w jej firmie, a Amy wyjawia mu prawdę na temat fałszywego konta.

Amy kradnie zdjęcia swojej pracownicy i tworzy fałszywe konto

Paul nie chce jednak odpuścić nowej znajomości, nie znając prawdy na temat relacji Amy z jego bratem. Para spotyka się hotelu, lecz nie dochodzi między nimi do zbliżenia. Chętnie spędzają ze sobą wieczór na rozmowach i względnych głupotach. Później Paul trafia do domu Amy, gdzie ostatecznie uprawiają seks.

Młodszy brat Danny’ego postanawia poprosić Amy o pożyczkę. Kobieta nie jest jednak chętna, aby wesprzeć Paula finansowo. To ostatecznie doprowadza do dosyć ostrej wymiany zdań pomiędzy nimi. Amy nie chce wysłuchiwać obelg, więc wyrzuca Paula ze swojego domu, zrywając z nim znajomość.


Kolejne kłopoty

Mijają miesiące od poprzednich wydarzeń, a wszystko wydaje się układać. Amy, z pomocą męża, sprzedała arcydzieło, krzesło zrobione przez jej teścia, i kupiła dom na przedmieściach. Danny wspiął się w strukturach kościoła i wybudował dla rodziców dom, do którego niedługo będą mogli się wprowadzić. Nie jest to jednak ich happy end, którego oczekiwali.

George zaprasza Danny’ego na imprezę w ich domu. Amy odkrywa, że mężczyzna pod fałszywym imieniem zaprzyjaźnił się z jej mężem. Danny w tym samym czasie odkrywa, że to ona flirtowała z jego bratem. Mówi to Paulowi, który w akcie zemsty, wyjawia George’owi prawdę na temat ich krótkiego romansu.

Wściekły i oszukany Paul ujawnia romans z Amy jej mężowi poprzez domofon zainstalowany przed ich domem

Amy, po tym jak George dowiedział się o jej zdradzie, kompletnie się załamuje, gdyż mąż zażądał rozwodu. Kobieta uprawia seks z przypadkowymi mężczyznami, ukrywając się pod kocem. Gdy tylko spojrzy w lustro, widzi wiedźmę, która straszy ją od dzieciństwa. Wszystko to jest wypadkową jej traum z dzieciństwa, kiedy to ojciec wiecznie powtarzał, jak drogie jest utrzymanie dziecka. Rodzina Amy była bardzo dysfunkcyjna, co mocno odbiło się na jej psychice.

Danny zastaje zrujnowany dom, który został zajęty ogniem. Okazuje się, ze to on był winien tej sytuacji, gdyż źle podłączył przewody instalacyjne. Nie chce jednak tego zaakceptować, więc przy Paulu udaje, że wszystkiemu winna jest Amy. Postanawia podłożyć w ich domu rękawice, które świadczyłyby o jej winie. George jednak mierzy do niego z pistoletu, wyczuwając jakiś podstęp. Dochodzi do szarpaniny, a Danny uderza męża Amy tak mocno, że ten traci przytomność.

Danny i George wdają się w bójkę

Danny chce uciec z miejsca wypadku, lecz gdy odjeżdża, odkrywa, że w jego aucie znajduje się June z psem. Wszystko wychodzi na jaw, gdy w jego domu zjawia się kuzyn Isaac, który przez niego siedział w więzieniu. Po rozmowie z Amy, kuzyn postanawia włamać się na posiadłość Jordan, a w zamian odda przypadkiem przechwyconą June.


Zakończenie serialu

Isaac wraz z kolegami napada na dom, lecz nie wszystko idzie po ich myśli. Partnerka Jordan i jednocześnie jej była szwagierka, Naomi, kosztem zamknięcia się w bunkrze, zabija swoją wybrankę. Wszystko więc wymyka się spod kontroli, a Danny wyjawia prawdę Paulowi, że to właśnie on nie przekazał mu listów na studia. To znacząco pogarsza między nimi relacje. Młodszy brat ucieka, lecz Danny słyszy strzały policji, więc nie jest pewien, czy brat przeżył.

Paul chce wyciągnąć brata z domu, ale wyznanie Danny’ego znacząco zmienia sytuację

Amy i Danny uciekają z posiadłości, lecz kolejny raz popadają w konflikt drogowy, który kończy się wypadkiem. Oboje muszą odnaleźć się w nowej, trudnej sytuacji. Zatruwają się owocami oraz zmuszeni są do wędrówki, będąc ranni. Na chwilę łapią zasięg, dzięki czemu Danny dowiaduje się, że Paul przeżył ostrzał policji.

Amy i Danny dochodzą do wniosku, że ich przeżycia są trudne i przez to są takimi ludźmi, a nie innymi. Szczególnie że rodzina Amy bardzo mocno ograniczała wyrażanie wszelkiego niezadowolenia czy emocji, przez co kobieta zamknęła się w sobie. Danny wyznaje Amy, że sprzęty, które chciał zwrócić do sklepu, miały mu pomóc w samobójstwie.

Przez trudną sytuację Amy i Danny stają się sobie bliscy

George znajduję parę zagubionych i bez namysłu strzela do Danny’ego. Mężczyzna trafia do szpitala, gdzie czuwa przy nim Amy. Ostatnia scena pierwsze sezonu serialu ujawnia, że trudna wyprawa znacząco poprawiła relację między dwójką zwaśnionych bohaterów. Kobieta kładzie się na łóżku, wtulając się w nieprzytomnego Danny’ego. W ostatnich sekundach można zauważyć, że mężczyzna próbuje ją objąć.

Więcej o serialu Awantura:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Zuzanna Kwasek

Autorka

Komentarze