Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Avatar 2” idzie po rekord. Film zarobił już ponad miliard dolarów

Najbardziej dochodowy tytuł tego roku?

„Avatar: Istota wody” nie zwalnia tempa i przebija kolejne progi finansowe. Ceniony sequel zarobił już ponad jeden miliard dolarów ze sprzedaży biletów, a dokonał tego w zaledwie dwa tygodnie od premiery.

Jak informuje portal Deadline, film może pochwalić się łącznym dochodem na poziomie jednego miliarda dolarów. Produkcja trafiła tym samym do nielicznego grona, które osiągnęło ten znaczący pułap w przeciągu 14 dni od premiery. Jednocześnie pobiła także rekord ustanowiony przez pierwszego „Avatara”. Odsłona z 2009 roku potrzebowała bowiem 19 dni na zdobycie tego samego wyniku.

„Istota Wody” coraz bardziej zbliża się do tytułu największej premiery 2022 roku. Produkcja wyprzedziła już „Jurrasic World Dominion”, a jej jedynym konkurentem w tej kategorii pozostał hitowy „Top Gun Maverick”. Zgodnie z opublikowanymi wynikami, do zdobycia szczytu podium „Avatar 2” potrzebuje zarobić jeszcze tylko kilkadziesiąt milionów dolarów.

Warto jednak przypomnieć, że sama produkcja filmu pochłonęła aż 350 milionów dolarów. Zgodnie ze słowami reżysera Jamesa Camerona, sequel musiałby zdobyć ponad dwa miliardy dolarów, by się zwrócił. Nawet po przekroczeniu tak wysokiego progu, film wciąż byłby daleko w tyle za wynikiem „jedynki”. Oryginalny „Avatar” nadal pozostaje najbardziej dochodowym filmem w historii, gdyż może pochwalić się wynikiem prawie 3 miliardów dolarów.

Niezależnie od ostatecznych rezultatów sprzedażowych, Cameron wciąż planuje stworzyć kontynuację serii. Reżyser pracuje podobno zarówno nad trzecią, jak i czwartą odsłoną cyklu, by uniknąć komplikacji, z którymi musieli mierzyć się między innymi twórcy „Stranger Things”.

Read this next