Skip to main content

Anulowana 20 lat temu gra Dune zadebiutowała na Steamie

Pod nowym tytułem.

Na Steamie zadebiutowała dziś gra Elland: The Crystal Wars. Jest to zręcznościowa strzelanka lotnicza, która powstawała pierwotnie na GameBoy Advance pod tytułem Dune: Ornithopter Assault.

Produkcję ambitnego - jak na możliwości przenośnej konsoli Nintendo - tytułu rozpoczęto jeszcze w 2001 roku. Gracz miał wcielić się w pilota ornitoptera, którego głównym zadaniem była ochrona żniwiarek przyprawy na Arrakis dla rodu Atrydów. Niestety, mimo że Dune: Ornithopter Assault było niemal ukończone, prace przerwano w 2002 roku.

To jednak nie koniec historii. W ubiegłym roku na Kickstarterze wystartowała zbiórka, w wyniku której udało się zebrać ponad 21 tysięcy dolarów na dokończenie produkcji. Trzeba było jednak zmienić tytuł i świat, a zatem zamiast Arrakis mamy do czynienia z Elland, gdzie zamiast przyprawy wydobywa się kryształy Brem-Nar.

Elland: The Crystal Wars zadebiutowało dziś na Steamie w cenie 52,19 zł. Gra oferuje 23 poziomy oraz sporo „nowoczesnych” funkcji, jak obsługa kontrolera, zapisywanie stanu rozgrywki w dowolnym momencie czy skalowanie obrazu. Grafika nadal wygląda jak stworzona z myślą o konsoli przenośnej sprzed dwudziestu lat.

Zobacz także