Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Animal Crossing - drewno i gałęzie: jak zdobyć Wood, Softwood, Hardwood i Branch w New Horizons

Rodzaje drewna.

Drewno to jeden z podstawowych i najprzydatniejszych materiałów w Animal Crossing New Horizons, który pozwala wytwarzać przedmioty ze schematów DIY.

W grze istnieją trzy rodzaje drewna i nie można ich stosować zamiennie w recepturach. To Wood (zwykłe drewno), Softwood (miękkie drewno) i Hardwood (twarde drewno). Są też gałęzie (Branch), z których wytwarzamy podstawowe narzędzia.

Wood (1) ma kolor brązowy, Softwood (2) jest jasne, a Hardwood (3) ciemne.

Wood, Softwood i Hardwood otrzymujemy poprzez uderzanie drzew toporkiem. Szansa na wypadnięcie każdego rodzaju drewna jest losowa, przy czym żaden rodzaj nie ma większych szans na wypadnięcie.

Każdego dnia jedno drzewo może „oddać” trzy kawałki drewna, więc wystarczy uderzyć każde z nich trzy razy. Uwaga: jeśli w okolicy drzewa znajdują się inne obiekty (w tym także chwasty - Weed), drewno nie będzie miało gdzie upaść.

Jeżeli gromadzisz drewno, zawsze uderzaj drzewa za pomocą Flimsy axe (słabego toporka) albo Stone axe (kamiennego toporka) - te narzędzia nie ścinają drzew.

Jeśli chodzi o gałęzie - Branch (4), to jedynym sposobem ich zdobycia jest podejście do drzewa i potrząsanie nim poprzez wielokrotne naciskanie A.

Każda próba potrząsania drzewem może zakończyć się spadnięciem gniazda os z korony drzewa. Jeżeli się nie obronisz, zostaniesz użądlony.

Następnie: Animal Crossing - złote narzędzia: Golden Tools w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - bambus: jak zdobyć Bamboo Piece, Bamboo Shoot i Young Spring Bamboo

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze