Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

American McGee wraca do prac nad serią Alice

Szykuje „propozycję” dla EA.

Producent i projektant American McGee poinformował na swoim blogu, że powraca do prac nad serią Alice, która spopularyzowała nazwisko dewelopera.

Prawa do cyklu pozostają w rękach EA, więc twórca przygotowuje tylko „prezentację”, którą będzie chciał zainteresować amerykańskiego wydawcę.

Planowana produkcja otrzymała wstępny tytuł Alice: Asylum.

„Propozycja obejmie grafiki koncepcyjne, zarys projektu i model biznesowo-finansowy. Gdy propozycja zostanie ukończona (i gdy wszystkie liczby i ograniczenia będą się zgadzały), całość prześlemy do Electronic Arts” - czytamy w komunikacie.

Obecnie brak jakichkolwiek materiałów z Alice 3. Jest tylko grafika od fana:

Ostatnio American McGee zbierał - z powodzeniem - pieniądze na planszowe Out of the Woods. Wtedy zapewniał, że „ma już dość pytań na temat Alice 3”.

„Stale widzę to pytanie” - napisał na blogu. „Kilka razy dziennie: YouTube, Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram oraz satelitarny komunikator InReach. Nawet mój pies nauczył się zadawać to pytanie, stosując pierdnięcia w kodzie Morse'a.”

Jak jednak widać, cykl platformowych horrorów nie daje mu spokojnie zasnąć.

McGee odpowiadał za American McGee's Alice w 2000 roku. Sequel, Alice: Madness Returns, ukazał się całe 11 lat później. Obie produkcje powstały właśnie dla EA.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze