Skip to main content

Amazon wyda „narracyjną grę wyścigową” od twórców Forzy Horizon

Oczywiście w otwartym świecie.

Amazon Games wyda nową grę wyścigową od byłych twórców Forzy Horizon. Tytuł otrzyma oczywiście otwarty świat, ale ma także postawić większy nacisk na narrację.

Za prace odpowiada studio Maverick Games, założone w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, gdy część kluczowych pracowników Playground Games postanowiła odejść i zająć się pracą na własny rachunek.

Pierwszy projekt przedsiębiorstwa to właśnie opisywana gra wyścigowa. Nie znamy tytułu, ale platformy docelowe to PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Scenariuszem zajmuje się Jamie Brittain, współtwórca serialu „Kumple”, co nie zwiastuje raczej poważnej i mrocznej fabuły.

„Założyliśmy Maverick Games z jasną wizją: zbudowanie studia deweloperskiego, które wspiera kreatywność i podejmowanie ryzyka” - zapewnia szef firmy i dyrektor kreatywny Mike Brown. „Takie podejście umożliwia zespołowi tworzenie najbardziej wyjątkowych dzieł w ich karierach. A to ostatecznie oznacza także, że tworzymy grę, w której zakochają się nasi gracze”.

Większy nacisk na fabułę brzmi trochę jak Need for SpeedZobacz na YouTube

Brown dodaje, że jego zdaniem w grach wyścigowych brakuje dzisiaj właśnie większego nacisku na opowieść.

„Wiele świetnych gier samochodowych ma niesamowitą rozgrywkę, niesamowitą zawartość. Ale musi istnieć też ta ludzka więź, by gracze faktycznie kibicowali postaciom, polubili je” - wyjaśnia. „Myślę, że to sfera, w której naprawdę będziemy mogli wyróżnić się na tle innych tytułów w gatunku”.

Tymczasem Amazon Games coraz szerzej inwestuje w gry. Początkowo ten dział amerykańskiej korporacji skupiał się na przenoszeniu azjatyckich tytułów MMORPG na Zachód, ale po wydaniu własnego New World firma finansuje obecnie także nową odsłonę Tomb Raider, a niedawno otwarto też studio wspierające w Rumunii.

Tymczasem Maverick faktycznie napakowane jest weteranami od wyścigów. To między innymi producent wykonawczy Tom Butcher (Forza Horizon Series, F1 All-Stars), dyrektor technologiczny Matt Craven (Forza Horizon, GRID, DIRT), reżyser treści Gareth Harwood (Forza Horizon, Fable), reżyser dźwięku Fraser Strachan (Forza Horizon), dyrektor artystyczny Ben Penrose (Forza Horizon, Fable) czy reżyserka oprawy Elly Marshall (Forza Horizon 3, Just Cause 3, DIRT).

Zobacz także