Skip to main content

Amazon Games otwiera pierwsze studio w Europie. Na czele weteran Ubisoftu

Zajmie się produkcją oraz wydawaniem gier.

Amazon Games ogłosiło otwarcie nowego studia, a jednocześnie pierwszego oddziału firmy w Europie. Na siedzibę nowej jednostki wybrano Bukareszt, a jej szefem został wieloletni dyrektor Rumuńskiego oddziału Ubisoftu.

Rozbudowanie naszych wewnętrznych zespołów projektanckich w Europie było dla nas naturalnym, kolejnym krokiem w ramach pieczy nad naszym szerokim portfolio. Bukareszt jest znany z tego, że jest jednym z najszybciej rozwijających się europejskich miast, jeżeli chodzi o produkcję gier i nie możemy się doczekać wykorzystania jego głębokiej puli talentów” - przekazał w komunikacie prasowym Christoph Hartmann, czyli wiceprezes Amazon Games.

Nowy oddział będzie zajmował się przede wszystkim tworzeniem oryginalnych produkcji, ale też publikacją dzieł zewnętrznych zespołów oraz wspieraniem innych studiów Amazona na całym świecie - te istnieją już w Orange County, Montrealu, San Diego i Seattle. Na czele nowopowstałego oddziału stanął Christian Pana, doświadczony deweloper pracujący wcześniej dla Ubisoftu. Pomagał m.in. w pracach nad grami z serii The Division, The Crew, Far Cry czy Avatar.

Amazon Games zostało wydawcą koreańskiego MMO Thorne and LibertyZobacz na YouTube

Jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do Amazon Games w momencie, w którym zespół aktywnie tworzy zgodnie z ekscytującym planem” - powiedział deweloper. „Tworzyłem i prowadziłem wyjątkowe zespoły w przeszłości i wiem, że ten rejon Europy jest gorącym miejscem dla najlepszych talentów w branży gier”.

Przypomnijmy, że obecnie Amazon Games zajmuje się obsługą dwóch produkcji live-service, jakimi są New World oraz Lost Ark. W najbliższym czasie firma będzie także pełnić rolę wydawcy nowej gry z serii Tomb Raider od studia Crystal Dynamics. W planach jest także powstające we współpracy z Embracer Group MMO w uniwersum Władcy Pierścieni oraz Thorne and Liberty od koreańskiego producenta NCSoft.

Zobacz także