Skip to main content

Aloy ma towarzyszkę. Horizon Forbidden West: Burning Shores z nowymi szczegółami

Razem raźniej.

Zbliża się premiera Burning Shores, czyli sporego dodatku do Horizon Forbidden West, który będzie dostępny tylko na PS5. W nowym wpisie na blogu Sony ujawniło nieco szczegółów odnośnie DLC - dowiadujemy się między innymi, że w ramach nowych przygód Aloy zyska towarzyszkę. Niektórzy gracze liczą nawet na jakąś poważniejszą więź między bohaterkami.

Partnerką rudowłosej wojowniczki będzie niejaka Seyka. To przedstawicielka plemienia Quen, które dość pobieżnie poznaliśmy już w „podstawce”. Ta grupa entuzjastów antycznej wiedzy będzie centralnym punktem opowieści w Burning Shores, choć najwyraźniej wspomniana Seyka skradnie najwięcej „czasu antenowego”.

To ambitna wojowniczka, która wkroczyła do akcji, by pomóc swoim ludziom przetrwać. Jako nowa towarzyszka w DLC, Aloy spędzi z nią dużo czasu i będzie polegać na jej pomocy w wielu sytuacjach - co jest dla niej dość nietypowe” - tłumaczy Annie Kitain, główna scenarzystka w Guerrilla Games.

Pewna siebie, pełna współczucia i zadziorna, Seyka jest zupełnie niepodobna do nikogo, kogo Aloy kiedykolwiek spotkała, i odgrywa ważną rolę w kolejnym rozdziale podróży Aloy” - dodaje. Słowa scenarzystki oraz grafika koncepcyjna, na której Aloy i Seyka wydają się być doskonale zgranym duetem rozbudziły wyobraźnię niektórych graczy, którzy upatrują w dziewczynie kandydatkę na obiekt westchnień Aloy.

Aktualnie nie wiemy, jaką rolę gameplayowo odegra Seyka i czy faktycznie będzie „klasyczym” towarzyszem, jakich znamy chociażby z gier RPG. Być może pojawi się tylko w kilku scenach, ale wypowiedzi Annie Kitain sugerują, że Guerrilla mogła przygotować nawet nowe mechaniki specjalnie dla partnerki Aloy.

Na blogu jest też kilka nowych zrzutów ekranu, a wszystkie zamieściliśmy w tej wiadomości. Przedstawiają one struktury wybudowane właśnie przez Quen. By napędzać technologię i kreatywność, plemię korzysta ze starożytnej wiedzy zgromadzonej w Fokusach (noszonych na głowie urządzeń, które znamy z przygód Aloy). Problem w tym, że sprzęt, którego używa Quen, ma niekompletne informacje, więc ich pogląd na Stary Świat jest nieco wypaczony i błędnie interpretowany.

Przypomnijmy, że w ramach Burning Shores trafimy do ruin Los Angeles, niszczonego sukcesywnie przez wiele tysiącleci przez aktywność tektoniczną i wulkaniczną. Dodatek zadebiutuje już 19 kwietnia i nie będzie dostępny na PlayStation 4. Twórcy tłumaczą, że pomogło to „wycisnąć” nieco więcej z gry w kontekście grafiki i możliwości - dzięki temu „zwiedzimy” chmury.

Zobacz także