Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alienware Concept UFO to przenośny PC przypominający Switcha

Zaprezentowano prototyp.

Na trwających właśnie targach CES 2020 firma Dell zaprezentowała Alienware Concept UFO - prototyp przenośnego PC, który wyglądem i funkcjonalnością przypomina konsolę Switch.

Urządzenie to komputer, który umieszczony jest w stosunkowo niewielkiej obudowie z wyświetlaczem oraz podłączanymi przyciskami. Sprzęt działa pod kontrolą tradycyjnego systemu Windows 10.

Źródło: Tom's Guide

W PC pojawią się opcje podobne do funkcji ze wspomnianego Switcha. Użytkownik otrzyma więc możliwość zabawy w trybie przenośnym lub wariancie stacjonarnym - w drugim całość będzie można podpiąć do większego ekranu.

Wiele informacji o powstającym projekcie nie ujawniono. Nieznana jest na przykład specyfikacja i czas pracy na baterii. Wyświetlacz urządzenia mierzy 8 cali, co oznacza, że jest nieco większy niż w konsoli Nintendo.

Warto jednak zaznaczyć, że Alienware Concept UFO jest jedynie prototypem. To oznacza, że prace nad komputerem znajdują się na bardzo wczesnym etapie i nie wiadomo, kiedy - i czy w ogóle - trafi do sprzedaży.

Więcej informacji o nietypowym PC firma Dell ujawni dzisiaj wieczorem - o godzinie 19:00 rozpocznie się specjalna konferencja producenta, organizowana na trwających targach CES 2020 w amerykańskim Las Vegas.

Źródło: PC Gamer

Następnie: CES 2020: Nvidia zaprezentowała pierwszy monitor z odświeżaniem 360Hz

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze