Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aliens: Dark Descent ma kota i nowy zwiastun. Ruszyły preordery

Mruczący towarzysz w bonusie do zamówień przedpremierowych.

A gdyby tak stworzyć strategię osadzoną w uniwersum Obcego? - pomyśleli twórcy z Tindalos Interactive, a jak pomyśleli, tak zrobili. Owocem ich pracy jest Aliens: Dark Descent, które od teraz można zamawiać przedpremierowo. Są też nowe ujęcia z rozgrywki.

Walka w Aliens: Dark Descent odbywać się będzie w czasie rzeczywistym, a naszymi przeciwnikami będą kultowe ksenomorfy, agenci Weyland-Yutani oraz zupełnie nowe dla serii stworzenia, o których nadal nie wiemy zbyt wiele. Rolą gracza będzie wypełnianie celów misji oraz utrzymanie podwładnych przy życiu, co może okazać się trudniejsze, niż się wydaje, ponieważ marines podlegają mechanice permadeath, czyli śmierć jest nieodwracalna, a każdy żołnierz ma tylko jedno życie.

Nowy zwiastun przedstawia kilka elementów fabularnych oraz pozwala przyjrzeć się kolejnym aspektom rozgrywki. Mamy zatem przemieszczanie drużyny kosmicznych marines, stawianie umocnień czy obronę bazy, ale też sporo strzelania. Warto jednak zaznaczyć, że rozgrywka nie jest turowa, więc trzeba będzie szybko myśleć i jeszcze szybciej działać, by utrzymać żołnierzy przy życiu.

Twórcy pozwolili nam też rzucić okiem na przeciwników, z których większość może wyglądać znajomo, ale nie brak też zupełnie nowych dla serii antagonistów. Trzeba przyznać, że z każdym kolejnym materiałem gra prezentuje się coraz ciekawiej i choć obecnie trudno określić, czy stanie się sukcesem, to z pewnością warto mieć ją na oku. Premiera już niedługo.

Aliens: Dark Descent zadebiutuje 20 czerwca na PC (Steam), Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Uruchomiono już zamówienia przedpremierowe, które można składać w sklepie wydawcy gry, firmy Focus Entertainment. Produkcję wyceniono na 39,99 euro, czyli około 183 zł. Składając preorder, dostaniemy czarną skórkę na pancerz oraz kota, który będzie nam towarzyszył na pokładzie Otago.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Aliens: Dark Descent

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze