Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 będzie grą TPP. Wrócą aktorzy z pierwszej części

Twórcy precyzują wieści.

Sam Lake ze studia Remedy odpowiedział na szereg wątpliwości graczy, związanych z zapowiedzią Alan Wake 2 na imprezie The Game Awards w ubiegłym tygodniu.

Jak zapewnił scenarzysta i dyrektor kreatywny projektu, nadal mamy do czynienia z produkcją TPP, a więc z kamerą umieszczoną za plecami głównego bohatera. W takiej perspektywie graliśmy już w pierwszej części

Co więcej, do roli tytułowego pisarza wracają zarówno Ilkka Villi (jego wizerunek), jak i Matthew Porretta (jego głos). Takie przywiązanie do aktorów wydaje się być cechą charakterystyczną Remedy - obaj panowie pojawiali się także w Quantum Break i Control, innych grach studia.

To wszystkie wątpliwości, jakie Lake rozwiał na Twitterze. Teraz - jak dodał - czas wrócić do ciszy medialnej i kontynuować prace.

Sequel zadebiutuje w 2023 roku, a potwierdzone platformy docelowe to PC (przez Epic Games Store), PS5 i Xbox Series X/S. Pierwszy trailer nie oferował żadnych detali, więc wśród fanów nie brakuje pytań.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze