Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Xbox One pozwoli włączyć konsolę telefonem

Plus: zmiany w Windows 10.

Microsoft ujawnił listę usprawnień i innowacji, jakie pojawią się w konsoli Xbox One i aplikacji Xbox App w maju, jeszcze w wersjach testowych.

Opcje z poziomu smartfona

Jak czytamy w serwisie Xbox Wire, jedną z opcji będzie możliwość uruchomienia sprzętu z poziomu programu SmartGlass, zainstalowanego na urządzeniu mobilnym z Windows Phone lub Androidem.

Stosowną aplikację można już pobrać, wybierając „Xbox One SmartGlass Beta” w Windows Store lub Google Play.

Użytkownicy dostosują także funkcje oszczędzania energii podczas początkowej konfiguracji sprzętu. Zamiast trybu czuwania, umożliwiającego pobieranie aktualizacji „w tle” i nasłuchiwanie poleceń głosowych, dostępny będzie też tryb oszczędny, gdzie do ponownego uruchomienia konsoli potrzebne będzie wciśnięcie przycisku na obudowie.

Nowe opcje pojawią się także w aplikacji Xbox App na Windows 10. Jedną z funkcji będzie możliwość nagrywania fragmentów rozgrywki na PC, na wzór podobnego rozwiązania z Xbox One. Wystarczy wcisnąć Windows + Alt + G, by zapisać ostatnie 30 sekund.

Inne innowacje to proste wykonywanie screenshotów na PC czy wysyłanie wiadomości głosowych na Xbox One. Poniżej prezentacja nowości w formie wideo.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze