Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja systemu Nintendo Switch wprowadza nagrywanie wideo

Ale tylko w czterech grach.

Nintendo przygotowało sporą aktualizację oprogramowania dla konsoli Switch, realizując dwie często pojawiające się prośby: nagrywanie wideo i transfer zapisów rozgrywki.

W przypadku tej pierwszej funkcji jest pewne spore zastrzeżenie. Rozwiązanie działa obecnie tylko w przypadku czterech gier z katalogu japońskiej firmy: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (co najmniej wersja 1.3), Mario Kart 8 Deluxe (1.3), Splatoon 2 (1.2) oraz Arms (3.1).

Tak, to tyranozaur z czapką Mario

Wymagane są więc najnowsze łatki dla gier, co sugeruje, że opcję nagrywania materiałów wideo należy aktywować właśnie w kodzie produkcji, nie tylko w oprogramowaniu konsoli.

Transfer zapisów rozgrywki oraz profilów użytkowników pomiędzy różnymi egzemplarzami Switch jest już na szczęście prostszy. Opcję wystarczy uruchomić w menu systemowym, choć pewnym minusem może być fakt, że oba urządzenia należy mieć pod ręką.

Obecnie Nintendo nadal nie zdecydowało się na wprowadzenie popularnej opcji przechowywania save'ów na serwerach „w chmurze”, jak na Steamie czy innych konsolach.

Inna nowość wprowadzona w aktualizacji oprogramowania to między innymi możliwość składania zamówień przedpremierowych na określone tytuły cyfrowe w sklepie eShop.

Do tego automatyczne aktualizowanie gier okolicznych użytkowników przez bezprzewodowe połączenie, pomocne w przypadku wspólnej zabawy.

Zmiana w aplikacji z wiadomościami sprawia, że rezygnacja z subskrypcji danego kanału natychmiast usuwa wszystkie wiadomości z tego źródła. Trzy najważniejsze informacje są za to wyraźnie podświetlone.

Na koniec są jeszcze nowe ikony profilowe z Super Mario Odyssey oraz Zelda: Breath of the Wild. W tym tyranozaur z czapką Mario.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze