Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja PS5 odświeża interfejs

By grało się sprawniej.

Sony opublikowało wczoraj kolejną aktualizację oprogramowania PlayStation 5. Choć na liście nowości mowa wyłącznie o klasycznej „poprawie stabilności”, faktyczne zmiany są nieco szerzej zakrojone.

Użytkownicy szybko dopatrzyli się bowiem modyfikacji w sferze interfejsu. Jak opisuje serwis Push Square, mowa o Kartach Aktywności oraz o Trofeach. W pierwszym przypadku mowa o zmianie sposobu wyświetlania. Zamiast długiej wstęgi z ikonami postawiono na grupowanie: aktywności dla pojedynczego gracza, multiplayer i tak dalej, w zależności od tytułu.

Ciekawie jest też w Trofeach. Bo przejściu do menu z osiągnięciami otrzymujemy pełną listę, a także możliwość „przypięcia” określonych wyzwań - lub całego zestawienia - na ekran, by cały czas widać, czym się zajmujemy. Poprzednio uzyskanie podobnego efektu wymagało przewertowanie sporej liczby ekranów.

Odświeżony interfejs konsoli PS5
Odświeżone Trofea. Fot.: Push Square.

Łatkę oznaczono numerem 22.02-06.00.01. Warto dodać, że część użytkowników pobierała patch już w ubiegłym tygodniu, będąc zaskoczona rozmiarem - 1,08 GB dla „poprawionej wydajności systemu” wydawało się podejrzane. Teraz już wiemy, dlaczego. Pozostaje zastanawiać się, dlaczego Sony samo nie ujawnia konkretnej listy nowości.

Trwają już oczekiwania na kolejną większą łatkę. Nieoficjalnie mówim się między innymi o planach na wbudowanie programu Discord. Integracja komunikatora z systemem konsoli ma zostać wprowadzona wraz z aktualizacją 7.00, ale patch zadebiutuje dopiero w 2023 roku - ujawnił jakiś czas temu insider.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze