Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja PS4 rozwiązuje nietypowy problem z baterią

CMOS wyeliminowany.
  • Sony rozwiązało problem z baterią płyty głównej PS4
  • Ta nie jest już potrzebna do uruchomienia gier

Sony wydało kolejną aktualizację oprogramowania PS4. Łatka 9.0 eliminuje między innymi problem z baterią płyty głównej, napędzającą choćby wewnętrzny zegar urządzenia.

Użytkownicy alarmowali jakiś czas temu, że wyczerpanie baterii sprawia, iż niemożliwe jest uruchomienie jakichkolwiek tytułów, zarówno pudełkowych, jak i cyfrowych. Próby włączenia kończyły się po prostu błędem.

Jak zauważono teraz na Twitterze, łatka 9.0 rozwiązuje kłopot. Możliwe jest nawet odblokowanie trofeów przy pustej baterii, choć w takim przypadku przy osiągnięciu nie pojawi się data zdobycia.

A gdzie data? Fot. Destruction Games.

Tymczasem po włączeniu konsoli zobaczymy datę ustawioną na 1969 rok i godzinę 17:00 po południu, co stanowi najwyraźniej domyślne wartości dla PS4. Poza tym sprzęt powinien jednak działać bez przeszkód.

Cieszą się przede wszystkim miłośnicy nieco starszych tytułów i kolekcjonerzy klasyków. Ci obawiali się, że za kilka lat urządzenia Sony po prostu przestaną uruchamiać gry.

Możliwe jest oczywiście wymienienie baterii, lecz obawy wiązały się z także tym, że ewentualne wyłączenie serwerów sieciowego uwierzytelniania przez japońską korporację uniemożliwiłoby włączenie jakiejkolwiek pozycji. Teraz przynajmniej te pudełkowe pozycją są bezpiecznie.

Gracze oczekują teraz na podobny krok na PlayStation 3, gdzie występuje podobny problem.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze