Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Age of Wonders 4 wróci do świata fantasy. Zapowiedziano nową odsłonę

Premiera już niedługo.

Firma Paradox zapowiedziała Age of Wonders 4. Po eksperymencie z akcją w przyszłości w Age of Wonders: Planetfall z 2019 roku, zasłużona strategiczna seria powraca do świata fantasy. Premiera 2 maja.

Gra trafi od razu na PC (Steam oraz Epic Games Store) oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jak zawsze, otrzymamy produkcję przypominającą nieco Cywilizację, ze światem podzielonym na heksagonalne pola i turową rozgrywką, w ramach której rozwijamy miasta, budujemy jednostki i przejmujemy kontrolę nad mapą.

„Kontroluj frakcję, która rośnie i zmienia się wraz z rozwojem imperium” - czytamy w opisie. Gracze będą mogli tworzyć towarzyszów poprzez łączenie przeróżnych form ciała, cech społecznych oraz magicznych mocy, co wydaje się sugerować sporą różnorodność - wśród przykładów wymieniono klan kanibalistycznych niziołków.

Ważną rolę odegrają tomy wiedzy mistycznej. „Zobacz, jak twoi poddani przechodzą fizyczne zmiany, transformując w anielskie istoty, potomków chaosu lub inne magiczne formy, by poradzić sobie z przeciwnikami” - napisano na oficjalnej stronie.

Jak wynika z opisu, cztery podstawowe filary rozgrywki to właśnie wybór krainy startowej, wybór podstawowej frakcji, tworzenie jednostek z wielu elementów, a następnie rozwijanie i modyfikowanie całości za pomocą tomów wiedzy, znajdowanych już podczas rozgrywki.

Za prace ponownie odpowiada holenderskie Triumph Studio, które rozpoczęło serię jeszcze w 1999 roku i od tego czasu wiernie się nią opiekuje, z przerwą jedynie na trzy części Overlord dla Codemasters, w latach 2007-2009.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Age of Wonders 4

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze