Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision po cichu wycofuje pozew przeciwko TikTokerowi

Zarzucał wydawcy bezprawne wykorzystanie jego nagrania.

Activision po cichu wycofało pozew przeciwko popularnemu influencerowi Anthony’emu Fantano. Wydawca użył fragmentu filmu celebryty w swojej gadżetów z serii gier Crash Bandicoot, co zostało przez niego negatywnie odebrane. Firma zamierzała na drodze sądowej dochodzić swojego prawa do wykorzystania klipu, ale najwyraźniej zrezygnowali z takich planów.

Fantano znany jest w sieci głównie z recenzowania albumów muzycznych na swoim kanale YouTube, jednak zamieszcza też nagrania na TikToku. W 2021 opublikował krótki materiał, w którym w zabawny sposób reaguje na film z krojeniem pizzy na bardzo cienkie kawałki, krzycząc przy tym „wystarczy plastrów!” (ang. „enough slices”). Wideo, a właściwie reakcja mężczyzny, stało się internetowym memem i było następnie przerabiane i remiksowane przez licznych internautów.

@theneedletok #duet with @luwe_themk want some Za? 🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕🍕 #pizza #yummy #fypシ #meme #fantano ♬ original sound - Lu we

Jak informuje serwis Axios, Activision postanowiło wykorzystać popularny klip w filmie promującym obuwie inspirowane postacią Crasha Bandicoota. Fantano skontaktował się z wydawcą, żądając usunięcia filmu i zapłaty niesprecyzowanej kwoty pieniędzy za wykorzystanie jego głosu w reklamie. Activision usunęło nagranie, jednak w zeszłym miesiącu zdecydowało się wytoczyć proces przeciwko influencerowi uważając, że wykorzystali jego materiał zgodnie z regulaminem serwisu TikTok.

Activision argumentowało, że dźwięk z nagrania Fantano dostępny był w oficjalnej bibliotece muzycznej serwisu i oznaczony jako dostępny do użytku komercyjnego, a co więcej, według zasad platformy, użytkownicy publikując swoje filmy jednocześnie dają stronom trzecim prawo do tworzenia „przeróbek” z wykorzystaniem ich materiałów.

Wygląda jednak na to, że wydawca zmienił swoje plany i wycofał pozew. „Powód Activision Publishing Inc. niniejszym odrzuca całe powództwo, w tym między innymi wszystkie domniemane w nim roszczenia i doznane uszczerbki” - napisano w oświadczeniu. Redakcja portalu poprosiła firmę o komentarz w tej sprawie, jednak rzecznik odmówił dokładniejszych wyjaśnień. Również Fantano nie skomentował na ten moment wycofania sprawy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze