Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision „bierze się” za kolejny projekt fanów Call of Duty

Choć ten był tylko modem.

Activision zdecydowało się najwyraźniej na mały „przegląd społeczności”, czego efektem jest wstrzymanie rozwoju kolejnego fanowskiego projektu. Tym razem mowa o kliencie IW4X i innych serwerach od grupy X Labs.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy już, że identyczny los zgotowano SM2, a więc projektowi nazywanemu „grą marzeń” każdego fana CoD, oferującemu powrót - zdaniem twórców - do lat świetności serii. To oznacza najczęściej podróż w czasie w rejony wczesnych odsłon Modern Warfare.

SM2 nigdy nie zostało publicznie opublikowane. W przypadku opisywanego X Labs jest inaczej, ponieważ grupa obsługiwała specjalne serwery już od lat, oferując zmodyfikowane wersje gier, które fani cenili, a Activision już porzuciło. Mowa o Modern Warfare 2 z 2009 roku, Advanced Warfare czy Black Ops 3.

Najpopularniejszą opcją było zapewne IW4X, odtwarzające czasy Modern Warfare 2 (nie mylić z Modern Warfare II), ale z licznymi dodatkami, takimi jak mapy i bronie przeniesione z Black Ops 2 czy z legendarnego już Call of Duty 4, które w oczach wielu fanów do dzisiaj postaje niedoścignionym wzorem.

Twórcy na Twitterze poinformowali jedynie, że otrzymali list od prawników amerykańskiej korporacji, w którym domagano się zaprzestania działalności. Walka z wielkim działem prawnym nie wchodziła oczywiście w rachubę. Z drugiej strony, mówimy o modach - użytkownicy nadal musieli posiadać zainstalowaną kopię gry.

Przysłowiowym gwoździem do trumny był zapewne fakt, że X Labs nie było do końca niewinnym, fanowskim projektem, ponieważ twórcy zbierali pieniądze na utrzymanie infrastruktury w serwisie Patreon. Teraz kampanię zamknięto, podobnie jak oficjalną stronę internetową oraz kanał Discord.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze