Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision uśmierca fanowską „grę marzeń” miłośników Call of Duty

To koniec SM2.

Activision zmusiło do zamknięcia SM2 - wielki fanowski mod do oryginalnego Call of Duty: Modern Warfare 2, który powstawał już od dwóch lat. Projekt nazywano wręcz „grą marzeń” każdego fana CoD.

SM2 miało zaoferować ponad 100 broni wraz z dodatkami i kamuflażami, 24 perki, nowe killstreaki, zintegrowany czat głosowy, system waluty wzorowany na Black Ops, dedykowany slot na broń białą, „unikalny system postępów” i możliwość pingowania jak w nowoczesnych strzelankach, a do tego mapy z różnych części serii. Gameplay możecie zobaczyć poniżej.

Teraz SM2 przestaje jednak istnieć. W tym tygodniu jeden z twórców moda otrzymał od Activision list z prośbą o zaniechanie działalności pod groźbą podjęcia kroków prawnych. „Stosujemy się do tego nakazu i zamykamy wszystkie operacje na stałe. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w ciągu ostatnich 2 lat” - napisali twórcy na Twitterze. Próba wejścia na oficjalną stronę projektu przenosi nas właśnie do ogłoszenia o anulowaniu prac.

Pod koniec kwietnia, zespół SM2 postanowił przenieść projekt z silnika IW4 (na którym działa oryginalne Modern Warfare 2) na H1 (a więc silnik Modern Warfare Remastered) ze względu na „kwestie techniczne”. Być może to przelało czarę goryczy i zmusiło Activision do interwencji.

SM2 miało przywrócić ducha „starych” odsłon Call of Duty, jednocześnie usprawniając rozgrywkę i czyniąc ją bardziej rozbudowaną. Fani klasycznych CoD-ów opłakują śmierć moda na Twitterze.

To mnie niesamowicie zasmuciło. Kiedy ogłoszono SM2, byłem tak podekscytowany grą, która w końcu sprawi, że CoD znów będzie prawdziwym CoD-em. [Twórcy Call of Duty - dop. red.] stracili ducha gry, która dawała frajdę, a SM2 było czymś, co sprawiło, że znów poczułem się, jakbym miał 14 lat. Dzięki za próbę, chłopaki” - napisał jeden z użytkowników.

Ze sprawą zaznajomione są też twitterowe konta informacyjne dla fanów, jak ModernWarzone czy Call of Duty News, jednak pomimo ich wsparcia, trudno oczekiwać, żeby ekipa od SM2 mogła coś wskórać.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze