Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

9 tysięcy chętnych, a tylko 200 miejsc na serwerach. Słaba premiera Star Wars Battlefront Classic

Gracze miażdżą tytuł w recenzjach.

Aspyr nie zaliczy premiery Star Wars: Battlefront Classic Collection do udanych. Recenzje na Steamie są obecnie „W większości negatywne”, ponieważ wydawca zdecydowanie niedoszacował, ile osób zainteresuje się powrotem do klasycznych strzelanek.

Serwis SteamDB wskazuje, że dziś rano na miejscu akcji stawiło się ponad 9,2 tysiąca graczy jednocześnie. Optymizm szybko jednak prysł, gdy okazało się, że twórcy przygotowali jedynie... trzy oficjalne serwery, po 64 miejsca każdy.

Nie wszyscy włączyli oczywiście tytuł z myślą o rozgrywce multiplayer, lecz można bezpiecznie założyć, że był to główny cel zakupu Kolekcji - wycenionej dodatkowo na niebagatelne 161,96 zł. Co więcej, jeśli już udało się dostać na serwer (po pobraniu 63 GB plików), opóźnienia nadal były tak duże, że rozgrywka była problematyczna.

Zobacz na YouTube

Obecnie sytuacja powoli powraca do normy, ale głównie dzięki temu, że większość zainteresowanych odbiła się od ściany zbudowanej z trzech serwerów i postanowiła na razie dać sobie spokój z graniem, co znacznie odciążyło infrastrukturę. Chętnie zabrano się za to za pisanie recenzji.

„Pomóżcie mi to zrozumieć. Wydaliście grę z tylko trzema serwerami na PC, doskonale wiedząc, że ludzie kupują ją tylko po to? Szczyt komedii. Zgłaszam się po zwrot pieniędzy. Co za rozczarowanie” - głosi jedna z nich. „Aktualizacja: Po dwóch godzinach w końcu włączyli serwery i są okropne. Straszny ping, przeskakiwanie, a jutro pełno będzie cheaterów”.

„Udało mi się dołączyć do meczu w trybie Bohaterowie kontra Złoczyńcy. Strona Bohaterów była kompletnie zepsuta. Nikt nie mógł dołączyć do drużyny, co przełożyło się na walkę jeden przeciwko wszystkim. Pomyślałem, że to może wina BF2, więc przełączyłem się na BF1. Nie ma ani jednego serwera dla BF1. Wow” - dodaje kolejny gracz.

Podobnych opinii można znaleźć mnóstwo. Obecnie tylko nieco ponad 22 procent z 783 recenzji jest pozytywnych, więc Star Wars: Battlefront Classic Collection jest na dobrej drodze, by „pobić” pod tym względem Overwatch 2 na Steamie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Star Wars Battlefront Classic Collection

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze