Skip to main content

50 Cent bierze się za produkcję horrorów. Pomoże mu znawca gatunku

Znamy szczegóły projektu.

Curtis „50 Cent” Jackson, słynny amerykański raper i producent, wraz z Elim Rothem, reżyserem filmów „Hostel” oraz „Zegar czarnoksiężnika”, wyprodukują trzy wspólne horrory. Bohaterami produkcji będą przedstawiciele społeczności BIPOC (Black, Indigenous, People of Color).

Tym skrótem określa grupy rdzennych mieszkańców Ameryki oraz ludzi o innym kolorze skóry niż biały, których łączy przykre doświadczenie dyskryminacji. Wspomniane filmy powstaną w ramach umowy twórców ze studiem 3BlackDot.

Nowo ogłoszone projekty będą miały nazwy: „The Gun”, „Trackmaster” i „Creature House”. Roth nie ukrywa ekscytacji w związku z możliwością współpracy ze znanym muzykiem, autorem takich hitów jak „In Da Club” czy „Candy Shop”.

- Jestem wielkim fanem 50 Centa jako artysty i producenta. Nie mogę się doczekać, kiedy powołam te historie do życia. Jego ekipa przygotowała ekscytujące trio projektów, które przestraszą i podekscytują widzów na całym świecie - powiedział reżyser dla serwisu Deadline.

„The Gun” opowie historię młodego mężczyzny ze świetlaną przyszłością, który pragnie zemścić się na mordercy swojego ojca. W trakcie poszukiwań oprawcy znajduje tajemniczy pistolet o właściwościach paranormalnych.

„Trackmaster” skupi się wokół początkującego duetu raperów. Muzycy w swoim najnowszym singlu postanawiają wykorzystać podkład niejasnego pochodzenia, który niespodziewanie wywołuje starożytnego ducha. Okazuje się, że istota brutalnie morduje każdego, kto usłyszy wyprodukowany utwór. Młodzi raperzy rozpoczynają więc wyścig z czasem, aby powstrzymać premierę piosenki.

Natomiast „Creature House” to opowieść o grupie ludzi, którzy zebrali się w studiu swojego zmarłego mistrza od charakteryzacji i efektów specjalnych, chcąc uczcić jego pamięć. Po chwili jednak, miejsce spotkania zamienia się w prawdziwe muzeum horroru, gdzie eksponaty zaczynają w nadprzyrodzony sposób ożywiać i straszyć nieproszonych gości.

Daty premier filmów nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Zobacz także