Skip to main content

2. sezon „Wednesday” zapowiedziany. Netflix potwierdza kontynuację serialu

Czy ktoś miał wątpliwości?

Hitowy serial Netflixa, „Wednesday”, otrzyma 2. sezon. Netflix oficjalnie potwierdził kontynuację historii o członkini upiornej rodziny Addamsów.

Na razie nie otrzymaliśmy choćby przybliżonej daty premiery - jest tylko krótki zwiastun przypominający wydarzenia z 1. sezonu oraz pokazujący absolutny fenomen serialu, w tym fanowskie cosplaye.

- W ostatnich tygodniach polowano na mnie, nawiedzano i naśladowano milion razy w internecie - zauważa Wednesday, mając na myśli tysiące prób odtworzenia jej ikonicznego tańca przez fanów. - To było cierpienie. Dziękuję.

Ruch streamingowego giganta nie powinien dziwić. „Wednesday” to absolutny hit na Netflixie, w poprzednim tygodniu oglądany łącznie przez ponad 103 miliony godzin na całym świecie. To już 6. tydzień, kiedy serial o młodej Addams znajduje się w top 10.

Rychłą zapowiedź 2. sezonu zwiastował już tweet Netflixa sprzed kilku godzin, w którym Wednesday napisała na maszynie do pisania „koniec?”. Znak zapytania wyraźnie zwiastował kontynuację, ale dopiero teraz dostaliśmy pełne potwierdzenie.

W rolę Wednesday wcieliła się amerykańska aktorka Jenna Ortega i trudno sobie wyobrazić, by w 2. sezonie miało być inaczej. Jednym z producentów wykonawczych i reżyserem czterech z ośmiu odcinków jest Tim Burton, który ma na koncie między innymi „Gnijącą pannę młodą” i „Edwarda Nożycorękiego”.

Zobacz także