Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

2. sezon serialu Fallout to właściwie pewniak. Prace powinny ruszyć wkrótce

Amazon dostanie wsparcie.

Oficjalna zapowiedź 2. sezonu serialu Fallout pozostaje już raczej tylko formalnością. Wiarygodne źródła donoszą, że ekipa filmowa powróci na plan z niemałym wsparciem finansowym, otrzymanym od kalifornijskiej komisji filmowej.

Jak podaje magazyn Variety, twórcy serialu mogą otrzymać 25 milionów dolarów ulgi podatkowej, jeśli tylko zadecydują o przeniesieniu produkcji na teren Kalifornii. W sumie komisja przygotowała nawet 152 mln dolarów dla kilkunastu projektów.

Co istotne, aby studio otrzymało ulgę podatkową, musi się najpierw o nią ubiegać. Nie oznacza to oczywiście, że ekipa Amazonu postanowi ostatecznie przenieść prace do Kalifornii. Biorąc jednak pod uwagę spore koszty produkcji 1. sezonu - Variety podaje, że mowa o nawet 153 mln - opcja uzyskania 25 mln ulgi jest zapewne kusząca.

Zobacz na YouTube

Tymczasem wciąż czekamy na sezon pierwszy, którego pierwszy epizod powinien zadebiutować już w 11 kwietnia. Amazon zamieszał nieco w harmonogramie i przesunął premierę o kilka godzin, w Polsce pierwszy odcinek obejrzymy więc w nocy z środy na czwartek. Początek opowieści zostanie też wyświetlony na transmisjach na żywo w serwisie Twitch, u kilkunastu najpopularniejszych streamerów.

Fallout od Amazona stanowi nową historię i nie bazuje na żadnej z dotychczasowych odsłon cyklu, choć rozgrywa się w tym samym uniwersum, co gry Bethesdy. Główną bohaterką jest Lucy (Ella Purnell), która do tej pory prowadziła wygodne życie w podziemnej Krypcie 33. Kiedy w pewnym momencie kobieta musi opuścić schron, okazuje się całkowicie nieprzygotowana na niebezpieczeństwa zniszczonych pustkowi.

Read this next