Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

2. sezon „Rodu smoka” zobaczymy szybciej, niż przewidywano. Poznaliśmy miesiąc premiery

Wieści od Warner Bros.

Przedstawiciel Warner. Bros. doprecyzował termin premiery drugiego sezonu „Rodu smoka”. Zgodnie z zapowiedziami, wyczekiwana produkcja zadebiutuje wczesnym latem - konkretnie w czerwcu tego roku.

Jak podaje serwis Variety, informacje o premierze w czerwcu przekazał wczoraj J.B. Perrette, szef ds. streamingu w Warner Bros. Discovery. Możemy raczej bez obaw zakładać, że konkretną datę premiery poznamy niedługo, najpewniej przy okazji publikacji nowego zwiastuna.

O fabule drugiego sezonu wciąż wiemy niewiele - HBO nie było do tej pory zbyt szczodre w ujawnianiu szczegółów. Opowieść rozwinie wątki z pierwszego sezonu, ale fani powinni spodziewać się bardziej skondensowanej historii, większej liczby bitew i powrotu znanych twarzy. Pierwszy zwiastun kontynuacji mogliśmy zobaczyć już w grudniu zeszłego roku.

Zobacz na YouTube

Twórcy potwierdzili też, że drugi sezon „Rodu smoka” będzie krótszy od pierwszego, ponieważ złoży się z ośmiu epizodów. Zmiana nie wynika jednak z potrzeby cięcia kosztów, ale z potrzeby skondensowania opowieści. Widzowie znają już większość postaci, więc nie trzeba będzie marnować czasu na ekspozycje.

Na ekranach ponownie wystąpią gwiazdy, takie jak Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall czy Matthew Needham. Zabraknie niestety trójki gwiazd z pierwszego sezonu - Paddy'ego Considine'a wcielającego się w króla Viserysa oraz Milly Alcock i Emily Carey w rolach młodszych wersji Rhaenyry i Alicent. „Ród smoka” obejrzymy wyłącznie na platformie HBO Max.

Read this next