Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

1400 gier retro trafiło na Xboxa. To zasługa Phila Spencera

„Jest prawdziwym pasjonatem”.

W prawie półtora tysiąca klasycznych tytułów retro mogą zagrać teraz posiadacze konsol Xbox dzięki pojawieniu się na platformie usługi streamingowej Antstream Arcade. Twórcy przedsięwzięcia przyznają, że nie udałoby się to, gdyby nie pomoc szefa działu Xboxa Phila Spencera.

Jak przyznał szef Antstream Studio Mike Rouse na antenie podcastu Xbox Expansion Pass, to właśnie szef działu Xboxa pomógł wprowadzić usługę na konsole Microsoftu. „Nawiązałęm kontakt z Philem Spencerem. Spotkaliśmy się z nim i okazało się, że ma niezwykle pozytywne podejście do ułatwiania dostępu do starszych gier. Zawsze dużo o tym mówił, ale kiedy rozmawiasz z nim o tym twarzą w twarz to widzisz, że jest prawdziwym pasjonatem” - mówi Rouse.

Finalnie dał nam zielone światło do współpracy z Xboxem, więc spędziliśmy ostatni rok przygotowując naszą technologię i optymalizując ją pod kątem używania na konsoli. Bez wsparcia Phila i jego zespołu, to mogłoby się nie udać” - kontynuuje szef Antstream. Dodał również, że firma od dawna planowała udostępnienie swojej usługi na konsolach - w końcu większość starych gier została stworzona z myślą o zabawie na kontrolerze i dużym telewizorze.

Antstream umożliwia zdalny dostęp do biblioteki ponad 1400 klasycznych tytułów, z takich platform jak Amiga, Commodore 64, Sega Megadrive, SNES oraz ZX Spectrum - wśród nich takie klasyki, jak Mortal Kombat, Metal Slug, Earthworm Jim, Space Invaders czy R-Type. Dostęp do katalogu wymaga uiszczenia corocznej opłaty w wysokości 29,99 dolarów (ok. 120 złotych), lub jednorazowej płatności na kwotę 79,99 dolarów (ok. 315 złotych).

Chociaż Antstream był już dostępny wcześniej na PC i urządzeniach mobilnych, to dedykowana aplikacja Xbox jest osobnym produktem i użytkownicy będą musieli założyć osobne konto, aby z niej korzystać. Opcja łączenia kont z istniejącymi profilami powinna zostać udostępniona w aktualizacji do końca tego roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze