Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 16.10 - 22.10.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Koniec Visceral

Electronic Arts poinformowało, że zamyka studio Visceral Games. Powstającą w firmie przygodową grę akcji w uniwersum Star Wars dokończą inne studia. Więcej na ten temat.


#2 - Co z tym CD Projektem

Przedstawiciele CD Projekt Red postanowili oficjalnie skomentować niedawne doniesienia o problemach wewnątrz studia, inspirowane odejściem kilku deweloperów, a także negatywnymi opiniami wyrażanymi przez - podobno - byłych pracowników. Więcej na ten temat.


#3 - Niepokojące transakcje

Activision potrafi tak dobierać graczy do rozgrywek sieciowych, by zachęcać uczestników zabawy do kupowania nowych przedmiotów w ramach transakcji cyfrowych. Więcej na ten temat.


#4 - Powrót Mafii

Po kilku latach nieobecności, przygodowa gra akcji Mafia: The City of Lost Heaven jest ponownie dostępna w sprzedaży cyfrowej na PC, choć bez licencjonowanej muzyki. Więcej na ten temat.


#5 - Fabularne wojny

Od zapowiedzi Star Wars Battlefront 2 można było się spodziewać, że kampania będzie stanowić raczej dodatek do trybu sieciowego. Nasze spotkanie z prologiem i pierwszymi misjami zdaje się to potwierdzać. Nasze wrażenia.


#6 - Inwazja z morza

Rozszerzenie Niespokojne wody do strzelanki Battefield 1 wprowadzi do produkcji cztery kolejne mapy, nowy tryb rozgrywki, a także jednostki brytyjskich Royal Marines. Więcej na ten temat.


#7 - Powrót króla

Testy beta odświeżonej wersji mapy Dust 2 w CS:GO nie trwały zbyt długo. Zaledwie po tygodniu lokacja jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych, w łatce obejmującej około 680 MB. Więcej na ten temat.


#8 - Sukces Snipera

CI Games ujawniło prognozy związane z wynikami finansowymi za trzeci kwartał bieżącego roku rozliczeniowego. Wydawca podkreśla, że dobre wyniki zawdzięcza przede wszystkim wydanej w kwietniu strzelance Sniper Ghost Warrior 3. Produkcja odpowiada podobno za 90 procent wygenerowanych przychodów. Więcej na ten temat.


#9 - Świąteczna oferta

Menedżer generalna w Xbox Studios - Shannon Loftis - w niedawnym wywiadzie poruszyła temat skąpej oferty gier na wyłączność w tegorocznej ofercie Microsoftu, zwłaszcza w gorącym okresie świątecznym. Więcej na ten temat.


#10 - Odświeżona linia i5

Core i5 8400 to oczywisty wybór, ale należy połączyć go z jedną z nadchodzących, tańszych płyt głównych. Tymczasem i5 8600K na dobrą sprawę zastępuje i7 z poprzedniej generacji, a osoby gotowe na większą inwestycję otrzymają w ten sposób sprzęt na lata. Nasz test.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze