Skip to main content

Zamieszanie wokół premiery God of War Ragnarok. 2022 czy 2023?

Konflikt informatorów.

Kratos, bohater God of War Ragnarok, patrzy krzywym okiem.
Źródło zdjęcia: Sony Santa Monica

God of War Ragnarök ukaże się w 2022 czy w 2023 roku? Anonimowi informatorzy nie mogą zgodzić się co do daty premiery oczekiwanej produkcji Sony Santa Monica.

Najnowsze zamieszanie wywołał serwis Gamereactor, który - powołując się na „kilka europejskich źródeł” - zapewnił, że tytuł zostanie przesunięty właśnie na przyszły rok.

Nie podano żadnych detali, choć świetną okazją do ujawnienia nowej daty ma być podobno dzisiejsza impreza Summer Game Fest. Tej jednak PlayStation historycznie nie odwiedzało w znaczącym stopniu, stawiając na własne pokazy.

Argumentem przemawiającym za zmianą planów na przyszły rok są podobno także serwery PlayStation Network, gdzie datę premiery - mowa o placeholderze, nie o potwierdzonym terminie - zmieniono z 30 września na 31 grudnia.

W odpowiedzi na doniesienia głos zabrał Jason Schreier. Popularny dziennikarz Bloomberga postanowił sam przyjrzeć się sprawie. Jak zapewnia, dowodów na opóźnienie nie znalazł.

„Ciężko jest w stu procentach zdementować informację, ale ktoś, kto powinien posiadać wiedzę z pierwszej ręki właśnie powiedział mi, że nie słyszał nic o zmianie na 2023 rok - napisał na forum ResetEra. „To samo powiedziała osoba z wiedzą z drugiej ręki”.

Na razie warto więc trzymać się oficjalnej wersji, mówiącej o debiucie God of War Ragnarök w 2022 roku.

Zobacz także