Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zakaz współdzielenia haseł wyszedł Netflixowi na dobre. Liczba abonentów wciąż rośnie

Restrykcyjne zasady okazały się skuteczne.

Od momentu wprowadzenia zakazu współdzielenia haseł do kont Netflix wciąż notuje przyrost subskrybentów. Tylko w lipcu gigant streamingu zyskał 2,6 miliona nowych abonentów w samych Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, aż 23 procent z nich zdecydowało się na zakup pakietu z reklamami (7 dolarów miesięcznie). To oznacza wzrost o cztery punkty procentowe względem poprzedniego miesiąca. Jak informuje portal Deadline, kadra kierownicza platformy jest zadowolona z wyników, które wskazują, że bardziej restrykcyjna polityka wobec udostępniania haseł do kont jest skuteczna.

Można się więc spodziewać, że z czasem serwis będzie udoskonalać mechanizm wykrywania tego procederu. Przypomnijmy, że Netflix wprowadził modyfikacje w regulaminie pod koniec maja tego roku. Wydawało się, że rygorystyczne zasady zostaną najpierw wprowadzone w USA, a dopiero potem w innych częściach świata.

Okazało się jednak, że Netflix od razu wdrożył zmiany na szeroką skalę, także w naszym kraju, gdzie za każdego nadprogramowego użytkownika, niemieszkającego z założycielem konta, trzeba zapłacić 9,99 zł. W efekcie Netflix szybko zyskał 5,9 miliona nowych abonentów, jak wynika z raportu za drugi kwartał bieżącego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze