Skip to main content

Zaginiona statuetka z Game Awards znalazła się na eBayu

Wróciła do właściciela.

Twórca cenionej platformówki Celeste odzyskał statuetkę Game Awards, która została wystawiona na sprzedaż w serwisie aukcyjnym eBay.

Znalazcą był youtuber „PrestigeIsKey”, który jest podobno tak wielkim fanem imprezy organizowanej przez Geoffa Keighleya, że szukał w sieci repliki, do postawienia na półkę.

Zamiast tego znalazł na eBay autentyczną kopię, za 500 dolarów. Sprzedający wyjaśniał, że pochodzi „z likwidacji”, a „poza tym nie mamy żadnych informacji na temat pochodzenia tego przedmiotu”.

Zobacz na YouTube

„PrestigeIsKey” zaoferował 375 dolarów, na co sprzedający przystał. Po otrzymaniu przesyłki na dole statuetki znalazł właśnie napis, że to nagroda przyznana w 2018 roku dla najlepszej gry niezależnej, która powinna trafić właśnie do twórców Celeste, studia Extremely OK Games.

Youtuber skontaktował się z deweloperami, by sprawdzić, o co chodzi. Ci potwierdzili, że po ceremonii nigdy nie dostali rzeźby. Całość uznali za problem w komunikacji i nie zagłębiali tematu.

Mężczyzna zgodził się odesłać nagrodę prawowitym właścicielom, a Extremely OK Games zaoferowało oczywiście pełny zwrot kosztów - oraz kopię Celeste z autografem.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Zobacz także