Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Z gry do serialu - aktorka z The Last of Us otrzymała tę samą rolę w ekranizacji

Postać Marlene.
  • Merle Dandridge wcieli się w Marlene
  • Aktorka użyczyła głos postaci w oryginalnym The Last of Us

Twórcy realizowanego dla HBO serialu The Last of Us obsadzili kolejną rolę. Okazuje się, że w powstającej adaptacji pojawi się aktorka, która wystąpiła już w oryginalnej grze.

Jak pisze serwis The Hollywood Reporter, do obsady dołączyła Merle Dandridge. Kobieta wcieli się w niejaką Marlene - postać, której artystka użyczyła już w pierwowzorze wykreowanym przez studio Naughty Dog.

Marlene w pierwszym The Last of Us

Wspomniana bohaterka jest przywódczynią Świetlików - ruchu oporu, walczącego o wolność przeciwko wojskowej władzy i pracującego nad szczepionką przeciwko wirusowi. W pierwszej części The Last of Us to właśnie ona zleca Joelowi przemycenie Ellie poza Boston.

Dandridge ma doświadczenie z grami - podkładała głos także Alyx Vance w Half-Life 2 - ale w dorobku ma też aktorskie produkcje. Na koncie ma między innymi seriale „Nocna zmiana”, „Greenleaf” i „Stewardessa”.

W obsadzie adaptacji są jeszcze Pedro Pascal i Bella Ramsey, którzy wcielą się odpowiednio w Joela i Ellie. Na ekranie zobaczymy również Gabriela Lunę, który zagra rolę Tommy'ego - brata pierwszej z wymienionych postaci.

Data premiery serialu The Last of Us nie jest znana.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze