Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X otrzymał interfejs dostosowany do 4K

Na razie w ramach testów.

Microsoft opublikował kolejną aktualizację oprogramowania Xbox Series X, wprowadzając między innymi interfejs i ekrany menu dostosowane do wyświetlaczy o rozdzielczości 4K.

Dotychczas elementy te renderowane były w 1080p, co już po premierze urządzenia spotkało się z krytyką użytkowników dysponujących większymi ekranami. Zwłaszcza w porównaniu z PS5, gdzie odpowiedniej opcji nie zabrakło.

Od teraz w 4K. Być może.

Nowość dostępna jest obecnie w ramach testów, dla osób zapisanych do programu Xbox Insider. To zazwyczaj ostatni krok przed publikacją dla wszystkich posiadaczy konsol.

Warto zauważyć, że Microsoft mówi o interfejsie „dostosowanym” do 4K, co może oznaczać podniesienie rozdzielczość, ale niekoniecznie aż do 3840 × 2160.

„To sprawia, że ekran startowy, Guide i inne obszary interfejsu będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości natywnej, co zwiększy ostrość i czytelność” - napisano w ogłoszeniu.

Poza tym najnowsza aktualizacja nie oferuje zbyt wiele nowości. Naprawiono usterki związane z różnymi wersjami językowymi, a najwięcej miejsca poświęcono na wymienienie błędów, nad którymi Microsoft jeszcze pracuje. To między innymi brak dźwięków po włączeniu Dolby Atmos, czy brak ikony tytułu przy graniu z płyty.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze