Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series S w listopadzie - oficjalna data premiery

Jest też zwiastun.
  • Konsola zadebiutuje 10 listopada
  • Polska cena to 1349 zł
  • W planach jest mocniejszy model X, ale daty premiery nie ujawniono

Microsoft oficjalnie potwierdził, że Xbox Series X, czyli tańszy i słabszy model konsoli nowej generacji koncernu z Redmond, zadebiutuje na rynku 10 listopada. Zgodnie z wcześniejszymi szczegółami, cena w Polsce wyniesie 1349 zł.

Na razie nie przedstawiono informacji na temat terminu debiutu mocniejszego wersji urządzenia - Xbox Series X - która według wcześniejszych zapewnień powinna ukazać się także w listopadzie. Niewykluczone, że obie maszyny zadebiutują w różnych terminach.

Opublikowano jednocześnie oficjalny trailer konsoli. Zwiastun potwierdza, że sprzęt nie zawiera czytnika płyt, co oznacza, że uruchomi jedynie produkcje w wersji cyfrowej, a więc pobierane z serwerów Microsoftu.

Xbox Series S zaoferuje możliwość zabawy w rozdzielczości 1440p (z opcją przeskalowania do 4K), a maksymalna płynność włączanych gier wyniesie 120 klatek na sekundę. Nie zabraknie także obsługi ray tracingu - techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym.

Xbox Series S

Konsolę wyposażono w autorski dysk NVMe SSD o pojemności 512 GB, oparty na architekturze Velocity - identycznej, jak w przypadku modelu Series X. Zapewni szybsze ładowanie gier i natychmiastowe wznawianie wstrzymanych tytułów.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły