Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One ma nowe menu - aktualizacja konsoli

Szereg istotnych zmian.

Microsoft udostępnił lutową aktualizacje oprogramowania konsoli Xbox One. Najważniejszym elementem jest przeprojektowany wygląd interfejsu, który testowano od kilku miesięcy.

W odświeżonym menu zmieniono układ sekcji (tak zwanych kafelków), które teraz umieszczone są pionowo. Na górze znajduje się odnośnik do biblioteki posiadanych gier i aplikacji, a poniżej zakładki związane ze sklepem, abonamentem Game Pass i funkcjami społecznościowymi.

Nowe menu Xbox One (źródło: Windows Central)

Użytkownicy mogą również personalizować wygląd interfejsu poprzez dodawanie kolejnych grup. Istnieje jednak możliwość usunięcia niepotrzebnych elementów - także tych domyślnych, stworzonych przez Microsoft.

Inną nowością jest funkcja zmiany położenia pojawiających się powiadomień, informujących na przykład o zdobytym osiągnięciu - do wyboru jest sześć różnych lokalizacji na ekranie. Ponadto usprawnienia w Game Pass, pozwalające pojedynczo pobierać gry z zestawów.

Xbox One pozwala wysylać GIF-y

To nie wszystko, ponieważ ulepszono komunikator, który otrzymał możliwość wysyłania - poza wiadomościami tekstowymi - plików graficznych. Tymi ostatnimi mogą być nie tylko statyczne obrazki, ale też animowane GIF-y.

Źródło: Xbox, Windows Central

Następnie: Czarujące Ori and the Will of the Wisps na nowym gameplayu

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze