Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox i Hideo Kojima negocjują warunki współpracy - raport

Gra na bazie xCloud?

Włodarze platformy Xbox prowadzą podobno rozmowy ze słynnym producentem Hideo Kojimą, starając się zabezpieczyć kontrakt na kolejną produkcję studia Kojima Productions.

Wieści przekazał serwis Venturebeat, który już w kwietniu informował o pierwszych negocjacjach. Te mają być obecnie na bardziej zaawansowanym etapie - podpisano list intencyjny, podczas gdy prawnicy obu stron szlifują detale ewentualnego kontraktu.

Nie może zabraknąć memów

Nie znamy żadnych konkretów na temat samej gry, o ile takie w ogóle istnieją. Kojima jest podobno zainteresowany wykorzystaniem technologii xCloud, a więc serwerów rozproszonych.

Warto także pamiętać, że list intencyjny jest jedynie wstępną deklaracją zamierzeń i rozmowy mogą podążyć w różnych kierunkach, a efekty nie są gwarantowane.

Kojima już w październiku potwierdzał, że pracuje nad nowym projektem, publikując szereg ogłoszeń o pracę w swoim studiu.

W ubiegłym tygodniu dział Xbox zatrudnił Kim Swift, odpowiedzialną w przeszłości między innymi za Portal. Dołączyła do działu xCloud i nieoficjalnie mówi się, że ma pomagać właśnie japońskiemu producentowi i jego zespołowi.

Sam Kojima ostatnio współpracował z Sony, dla którego przygotował Death Stranding (wydane także na PC). Część fanów już teraz nie kryje oburzenia, a w sieci znaleźć można petycję, w której gracze domagają się zerwania rozmów z Microsoftem.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze