Skip to main content

Crysis 4 oficjalnie zapowiedziany

Aktualizacja: Crytek potwierdza. Jest też teaser.

Aktualizacja: Crytek oficjalnie potwierdził, że pracuje nad Crysis 4. Studio nie ujawniło żadnych dodatkowych szczegółów, choć opublikowano krótki materiał wideo.

Zobacz na YouTube

W towarzyszącym zapowiedzi wpisie na oficjalnym blogu dyrektor generalny Avni Yerli wyjaśnia, że prace są obecnie na wstępnym etapie. Wczesne ogłoszenie jest najwyraźniej związane z rekrutacją pracowników.


Oryginalna wiadomość: Powstaje Crysis 4, kolejna odsłona słynnej serii strzelanek. Informacje ujawniono w chińskich mediach społecznościowych.

Wpis w serwisie Bilibili nie oferuje zbyt wielu szczegółów, ale nie pozostawia też sporo miejsca na spekulacje. Wystosowało go oficjalne konto studia Crytek, zapowiadając „nowe pole bitwy”.

Poza tym otrzymujemy tylko zachętę do śledzenia kanału, który „będzie dalej informował o nowościach”. Nie znamy platform docelowych oraz okresu premiery.

Wieści z Chin

Ostatnia „pełnoprawna” odsłona serii - Crysis 3 - ukazała się dziewięć lat temu na PC, PlayStation 3 oraz X360. W ostatnich latach wydano za to remastery: nie tylko oryginału, ale także dwóch kontynuacji.

Takie próby podtrzymania zainteresowania - oraz wyciek informacji z GeForce Now - już wcześniej prowadziły do spekulacji, że Crytek szykuje całkiem nową odsłonę. Wydaje się, że właśnie otrzymaliśmy jej potwierdzenie, choć niemiecki Crytek nie zabrał jeszcze głosu w sprawie.

Zobacz także