Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wkrótce zobaczymy Elden Ring? Skomplikowana teoria fanów

Pierścieniowe zaćmienie.

  • Fani zebrali najnowsze wskazówki na temat Elden Ring
  • Z danych wynika podobno, że grę zobaczymy za tydzień
  • 10 czerwca odbędzie się impreza Summer Game Fest

Skomplikowana teoria fanów sugeruje, że już w przyszłym tygodniu - 10 czerwca - zobaczymy nowe materiały z oczekiwanego Elden Ring, na imprezie Summer Game Fest Kickoff.

Wszystko zaczęło się od wideo na kanale „Elden Ring News”, w którym zostajemy poinformowani, że nie ma żadnych wiadomości. Jak jednak zauważono, przez jedną klatkę obrazu na ekranie widnieje komunikat „podprogowy” z kodem, który gracze szybko rozszyfrowali.

Ten materiał rozpoczął burzę. Tajny kod w 0:11.

Ukryta wiadomość głosi właśnie „Elden Ring”, następnie „Summer Game Fest” i „Czerwiec 10”. To nie byłoby jednak nic specjalnie ekscytującego - mówimy bowiem o fanowskim kanale, który nigdy wcześniej nie ujawniał nic na temat planów studia FromSoftware.

Następnie do akcji włączył się jednak popularny dziennikarz Jeff Grubb, który słynie z trafnych przecieków. „Jestem dzisiaj optymistycznie nastawiony co do Elden Ring” - napisał na Twitterze.

To nie wszystko, ponieważ po chwili mężczyzna dodał, że „czas uwolnić niewinnego człowieka z więzienia”, co jest nawiązaniem do słów Geoffa Keighley'a. Prezenter w ubiegłym roku podczas gali The Game Awards żartował, że pójdzie do „więzienia dla graczy” za wzmiankę o oczekiwanej grze bez poparcia jej konkretami.

Zaraz potem do wymiany dołączył sam Keighley, który polubił na Twitterze interesujący tweet mówiący o tym, że „10 czerwca nowy księżyc da nam obrączkowe - w kształcie pierścienia - zaćmienie słońca”.

Przypadek? Nie trzeba chyba tłumaczyć, że fani od razu połączyli niespodziewaną wzmiankę o „pierścieniowym” zaćmieniu właśnie jako nawiązanie do „Ring” w tytule gry. Czy więc faktycznie tytuł zobaczymy już za tydzień?

Elden Ring ogłoszono na targach Ee w 2019 roku, lecz od tej pory na temat gry mówiono niewiele - przynajmniej w oficjalnych kanałach. Zarys świata przygotowuje sam George R. R. Martin, a platformy docelowe to PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze